Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

25 november 2015 - 09:16

Motorkári nemajú súdnosť a ohrozujú nielen seba ale aj ostatných. Teplota ráno bola -8°C

Foto: Motorkári nemajú súdnosť a ohrozujú nielen seba ale aj ostatných. Teplota ráno bola -8°C
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

“Motorkár na fotografií si zrejme svoj život neváži a v pokoji ohrozuje nielen seba, ale aj ostatných účastníkov premávky,” myslí si Andrea, ktorá nás upozornila na príspevok na Facebooku.

Teplota na teplomeri ráno klesla až na -8°C pričom na niektorých úsekoch ciest v meste sa tvorila námraza. Najviac na mostoch. 

Šmykľavé cesty, zima a ľad na vozovke, to sú dôvody, ktoré niektorých motorkárov neodradia. Je pravdou, že majitelia motocyklov potrebujú často prísť s motorkou napríklad na overenie VIN čísel, alebo STK aj v zimných mesiacoch. Existuje však možnosť využiť prívesný vozík. Tí skúsenejší zvolia jazdu na motorke, nakoľko vedia, čo od ciest v tomto období očakávať. Často sa však na cestách objavia práve neskúsení vodiči - amatéri, ktorí situáciu podceňujú.

Za posledné dni sa udialo niekoľko vážnych nehôd. V žiadnej síce neboli účastníkmi motocyklisti, hlavnú úlohu ale zohrala šmykľavá cesta. To, či tento motocyklista jazdil na motorke naozaj len preto, že ju musel niekam prepraviť a nemá iné možnosti, alebo či mu nevadí zima a jazdí stále, sa už asi nedozvieme.

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:29
Hričovská
Jama na ceste
23:13
Košická
Policajná hliadka
22:14
Strečno
Jama na ceste
21:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Najbližšie podujatia