Dnes najčítanejšie
Martin z Petrovíc vyhral v známej televíznej súťaži, celú výhru venoval novorodeneckému oddeleniu žilinskej nemocnice

13 november 2015 - 10:09

Na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline tiekla Policajná kvapka krvi

Foto: Na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline tiekla Policajná kvapka krvi
Galéria: 4 fotky
Foto: KRPZ Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V stredu 11. novembra od 08.00 hodiny prebiehala na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline už po druhýkrát v tomto roku dobrovoľná akcia pod názvom „Policajná kvapka krvi“. Záštitu nad ušľachtilou akciou prevzal riaditeľ krajského riaditeľstva plk. Mgr. Ivan Špánik, ktorý ju aj opätovne inicioval.

Cieľom akcie bolo podporiť darovanie krvi, tejto nenahraditeľnej a vzácnej tekutiny, a tak naďalej rozširovať rady dobrovoľných darcov krvi aj na krajskom riaditeľstve. O dobrovoľné darovanie krvi prejavilo záujem celkovo 69 policajtov a občianskych zamestnancov, aj z Centra podpory Žilina. Celkovo bolo darovaných takmer 29.000 (dvadsaťdeväťtisíc) mililitrov krvi.

Medzi dobrovoľnými darcami boli aj viacerí, ktorí sú viacnásobnými darcami krvi a držiteľmi Jánskeho plakety. Policajti aj takouto formou chceli naplniť poslanie polície „Pomáhať a chrániť“. Akcia nebola určite posledná a krajské riaditeľstvo bude aj v budúcnosti organizovať „Policajnú kvapku krvi“, a tak nezištne pomáhať tým, ktorí to bezprostredne potrebujú.Dopravný servis
Solinky, Centrálna
Práca na ceste
23:22
Košická
Prekážka na ceste
22:43
Nemocničná
Práca na ceste
22:08
Lavobrezná
Práca na ceste
21:27
Porúbka
Práca na ceste
20:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina