Dnes najčítanejšie
Od 8. marca sú v regionálnom automate čierne 4 okresy Žilinského kraja, zajtrajším dňom sprísnia lockdown

10 november 2015 - 10:21

Ryba Žilina sa stala na Slovensku najväčším výrobcom rybacích a lahôdkových šalátov

Foto: Ryba Žilina sa stala na Slovensku najväčším výrobcom rybacích a lahôdkových šalátov
Foto: ecologic.sk

K 1.11.2015 sa spoločnosť Ryba Žilina, spol. s.ro., ktorá je členom skupiny PRETO, stala vďaka zlúčeniu s firmou Partners najväčším výrobcom rybacích a lahôdkových šalátov na Slovensku. Akvizíciou prebrala firma na seba všetky záväzky a práva spoločnosti Partners. Tá vyrábala a distribuovala svoje výrobky najmä pod značkou Fliper. Novým generálnym riaditeľom sa stal Michal Britvík, ten doteraz pôsobil ako obchodný a marketingový riaditeľ skupiny PRETO.

“Zlúčením oboch spoločností pod jednu firmu - Ryba Žilina, vznikla na Slovensku silná a stabilná spoločnosť nielen v segmente rybacích a lahôdkových šalátov, ale aj v oblasti distribúcie mrazeného a chladeného tovaru, rýb, mrazenej zeleniny, polotovarov či mäsových výrobkov,” povedal pre agentúru SITA Britvík. V rámci skupiny PRETO bola založená aj nová spoloťnosť Pretolog, s.r.o., ktorá bude mať na starosti logistiku, dopravu a nákup v rámci skupiny. Jej riaditeľom sa stal doterajší riaditeľ Ryba Žilina, Karol Andreutti.

“Sme presvedčení, že vytvorením samostatnej spoločnosti pre oblasť logistiky budeme ako skupina PRETO schopní poskytovať profesionálne logistické služby nielen pre naše interné účely, ale aj vo vzťahu k našim externým zákazníkom,” uviedol pre SITA Andreutti. Do skupiny PRETO patria okrem vyššie uvedených spoločností aj distribučno-logistická firma DC NORDIA a futbalový klub MŠK Žilina.
0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
20:25
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:30
Strečno
Kolóna
18:27
Oškerda
Kolóna
17:44
Košická
Iné nebezpečenstvo
17:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.