Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má dnes popoludní zasiahnuť sneženie, spadnúť môže do 15 centimetrov snehu
Hľadáme posily: Redaktor / Editor

31 október 2015 - 18:34

Vodič z tragickej nehody v polovici októbra nemal zdravotné problémy ani alkohol v krvi

Foto: Vodič z tragickej nehody v polovici októbra nemal zdravotné problémy ani alkohol v krvi
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter
Z doposiaľ stále nezistených príčin prešiel vodič osobného automobilu Fiat Stilo dňa 17.10.2015 do protismeru, kde došlo k stretu s nákladným autom Mercedes. To v smere od Banskej Bystrice na Ružomberok viedol 38-ročný vodič z Turecka. Pri nehode zahynuli traja ľudia, žilinské krajské riaditeľstvo zvolalo k nehode tlačovú konferenciu. Dôvodom boli dezinformácie uvedené v tlači. “Vyšetrovateľ, znalec a obhliadka miesta činu potvrdili úplne iný priebeh nehody, ako bol zverejnený v niektorých médiách,” povedal pre TASR riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Ivan Špánik.

“K zrážke došlo tak, že nákladné auto Mercedes prednou časťou narazilo do pravej bočnej časti osobného auta Fiat Stilo, ktoré odrazilo mimo vozovku a následne sa prevrátilo na strechu. Pri zrážke utrpela trojčlenná posádka osobného auta Fiat Stilo zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič kamióna vyviazol bez zranení. Hmotnú škodu na vozidlách odhadli na viac ako 14.000 eur. Miesto dopravnej nehody bolo riadne zadokumentované vyšetrovateľom a príslušníkmi dopravnej polície, za prítomnosti súdneho znalca,” informoval riaditeľ Okresného riaditeľstva (OR) PZ v Ružomberku Ondrej Budiak.

Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe


Ako uviedol vyšetrovateľ OR PZ v Ružomberku Róbert Kendera, z obhliadky miesta nehody, výpovedí vodiča kamióna a priameho svedka nehody vyplýva, že vodič Fiata Stilo z doposiaľ nezistených príčin pravou stranou zbehol z asfaltovej vozovky na nespevnený povrch. Dokazuje to aj 15-metrová jazdná stopa trasy po tráve. “Zrejme sa snažil dostať naspäť na vozovku, kde dostal šmyk, prešiel do protismeru a bol otočený kolmo na smer vozovky. V takomto stave do neho priamo narazil kamión s tureckým vodičom. Po zrážke osobné auto Fiat Stilo odhodilo 20 metrov do priekopy, kde sa prevrátilo na strechu a všetci traja členovia posádky zahynuli,” dodal policajný vyšetrovateľ.

Zdroj: TASR


Dopravný servis
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:44
Na Horevaží
Prekážka na ceste
19:57
Oškerda
Prekážka na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
18:45
Obchodná
Dopravná nehoda
18:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia