Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Pri Mojšovej Lúčke je poškodená cesta, kolóny sa tvoria už v Žiline

29 október 2015 - 16:17

Komunitné centrum na Bratislavskej ulici sa rušiť nebude. Ide o nepravdivé informácie

Foto: Komunitné centrum na Bratislavskej ulici sa rušiť nebude. Ide o nepravdivé informácie
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mesto Žilina vyvracia nepravdivé a skreslené informácie činnosti Komunitného centra na Bratislavskej ulici v Žiline. Centrum bolo otvorené vo februári 2011 ako miesto poskytovania sociálnej služby – krízovej intervencie. V súčasnosti dochádza k šíreniu nepravdivých a skreslených informácií o zrušení Komunitného centra na Bratislavskej ulici a to predovšetkým v súvislosti s ukončením Národného projektu Terénna sociálna práca v obciach v októbri 2015.

Vedenie mesta Žilina nikdy neuvažovalo a ani neuvažuje o zrušení Komunitného centra, ktoré je miestom poskytovania sociálnej služby – krízovej intervencie. V rámci projektu „Žiť na predmestí je nuda“ bolo zriadené centrum ako súčasť riešenia problematiky sociálne znevýhodnených skupín obyvateľov v meste Žilina. Projekt bol financovaný s podporou Úradu vlády Slovenskej republiky a mesta Žilina. Centrum poskytuje sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov, pomoc pri príprave na školskú dochádzku a školské vyučovanie a sprevádzanie dieťaťa do a zo školského zariadenia.

Centrum ďalej vykonáva preventívnu aktivitu a zabezpečuje záujmovú činnosť, hlavne pre deti a mládež z Bratislavskej ulice. Poskytované služby sú realizované vo forme terénnej alebo ambulantnej činnosti počas pracovných dní v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod.
Zdroj: TS Mesta Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
09:58
Rajecká cesta
Prekážka na ceste
09:43
Závodská cesta
Policajná hliadka
08:55
Strečno
Kolóna
08:37
Strečno
Policajná hliadka
08:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.