Dnes najčítanejšie
V lese na Liptove dnes našli mŕtveho muža, ide pravdepodobne o prvý prípad usmrtenia medveďom

27 október 2015 - 08:46

Mesto si pripomenulo pamiatku 200. výročia narodenia Ľudovíta Štúra

Na spomienkovom stretnutí si položením vencov a kvetov k soche Ľudovíta Štúra v rovnomennom parku na Bôriku v pondelok 26. októbra o 11.00 hod. vedenie mesta, pozvaní hostia, predstavitelia verejného a kultúrneho života, spolu s desiatkami prítomných mladších i starších Žilinčanov spoločne uctili tohto významného predstaviteľa slovenského národného života. V tomto roku si na celom Slovensku pripomíname 200 rokov od narodenia Ľudovíta Štúra, preto sa aj v Žiline dnešný deň niesol v duchu tejto spomienky.

Pri soche Ľudovíta Štúra, ktorá je osadená v Parku Ľudovíta Štúra na Bôriku, si položením vencov a kvetov uctili jeho pamiatku primátor mesta Žilina Igor Choma spolu so zástupcami primátora, predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini, predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Eek-Hee Lee, ďalší pozvaní hostia a predstavitelia verejného a kultúrneho života, spolu s desiatkami prítomných mladších i starších Žilinčanov.

Pozvaných hostí privítali chlebom a soľou deti z Detského folklórneho súboru Cipovička z Centra voľného času, Kuzmányho 105 v Žiline. Kultúrny program bol obohatený prednesom Štúrovej básne žiakmi žilinských základných škôl i vystúpením detí z Evanjelickej materskej školy na Lichardovej ulici. Podujatia sa zúčastnili aj príslušníci Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Súčasťou spomienkového stretnutia bolo vyhodnotenie výtvarnej a literárnej súťaže na tému „Ľudovít Štúr“, do ktorej sa zapojili deti žilinských základných škôl. Víťazi súťaže si prevzali ceny priamo z rúk primátora Igora Chomu.

Výstavu súťažných i ocenených prác, ktoré vytvorili žiaci na danú tému, si môžu záujemcovia pozrieť vo vestibule Mestského úradu v
0 reakcií


Dopravný servis
Kragujevská
Prekážka na ceste
19:55
Nemocničná
Práca na ceste
19:27
Košická
Jama na ceste
19:22
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:38
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia