Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku došlo k požiaru, zasahujú hasiči zo štyroch miest
COVID-19 vývoj situácie v kraji

23 október 2015 - 10:11

Škoda za viac ako 47 000 eur! Firma zo žilinského regiónu mala falošné doklady na nákup nafty

Foto: Škoda za viac ako 47 000 eur! Firma zo žilinského regiónu mala falošné doklady na nákup nafty
Foto: ilustračné

Spoločnosť zo žilinského regiónu mala k pohonným hmotám určeným do nákladných vozidiel vo výdavkoch zaúčtované údaje z falošných dokladov.

Štát by za dva roky na neodvedenej spotrebnej dani prišiel o takmer 47 000 eur. Čoraz častejšie sa pri kontrolách účtovníctva žilinskí colníci stretávajú s obchádzaním predpisov spojených s pohonnými hmotami. Pritom najväčšie úniky vyčísľujú práve u firiem podnikajúcich v nákladnej automobilovej doprave.

Príkladom je spoločnosť zo žilinského regiónu, v evidenciách ktorej nenašli ani jeden pravý doklad za nákup nafty. Za obdobie dvoch rokov mala odobrať 120 704 litrov tejto suroviny a podľa falošných bločkov zaplatiť 167 864 eur. Podľa zistení colníkov firma skutočne nenakúpila ani 9% z uvedeného množstva. Doklady od reálne odobratej nafty sa v jej účtovníctve vôbec neobjavili. Kontrolovaná osoba sa k falošným pokladničným bločkom vyjadrila tak, že príde, natankuje a aký blok jej dajú, taký zoberie. Vraj ho ďalej nekontroluje. Uvedeným konaním bola spôsobená škoda na spotrebnej dani, tú colníci vyčíslili na 46 640 eur. Zároveň došlo aj k únikom na DPH a dani z príjmov.

Prípad ďalej riešia orgány činné v trestnom konaní.

Dopravný servis
Strečno
Hmla
10:28
Cesta I/64
Stacionárny radar
09:08
Brodno
Práca na ceste
08:11
Košická
Hmla
07:11
Strečno
Jama na ceste
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia