Dnes najčítanejšie
Turista zablúdil a strávil noc v Chočských vrchoch. Záchranárom nevedel uviesť presnú polohu

30 september 2015 - 00:38

Zdravotné stredisko na Hálkovej: 50 pacientov u jedného lekára, čo sa dialo?

Foto: Zdravotné stredisko na Hálkovej: 50 pacientov u jedného lekára, čo sa dialo?
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Čitateľ nám zaslal tip s fotografiou, ako u jednej z lekárok v zdravotnom stredisku na ulici Hálkova v Žiline čaká viac ako 50 pacientov. Rad bol podľa jeho slov až na ďalšej chodbe. Kuriozita, ktorá niekoho pobaví však u iných vyvoláva nervozitu a negatívny názor na lekára.

Nie vždy musí byť vina na strane lekára

Lekár, ktorý si možno plní poctivo svoju prácu nemá šancu ovplyvniť počet ľudí, ktorý čaká v jeho čakárni. Na každého pacienta totiž potrebuje individuálny čas. Fotografia bola zachytená v pondelok, kedy je najfrekventovanejší deň. Lekárka, u ktorej sa vytvorila táto rada, má dobré referencie.

Niekoľko náhodne oslovených ľudí vyjadrilo pozitívny názor a spokojnosť s jej prístupom. Samotnú lekárku sme však neoslovili, nakoľko pri tomto počte pacientov v čakárni a množstve povinností by sme ju zbytočne obťažovali a zdržiavali.

Na základe pozitívnych informácií od ľudí ale môžeme skonštatovať, že zo vzniknutej “kolóny” v zdravotnom stredisku netreba vždy viniť lekára. Na druhej strane však za dlhým radom u neurológov stojí aj nevýhodne nastavený systém, v ktorom niektorým lekárom niektoré poisťovne odmietajú plne hradiť výkony.

Máte iné skúsenosti, alebo informácie? Podeľte sa o ne v komentároch, alebo nám zašlite tip.

Dopravný servis
Svederník
Dopravná nehoda
20:00
Strečno
Jama na ceste
19:59
Horný Hričov
Kolóna
19:57
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:14
Strečno
Kolóna
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina