Dnes najčítanejšie
Dnes nás čaká doteraz najchladnejšia noc v januári, teplota môže klesnúť až na - 25 °C

22 marec 2014 - 15:37

Prilož ruku k (Vodnému) dielu - vyzbierané dve vlečky odpadu

Podujatie s názvom Prilož ruku k (Vodnému) dielu pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja bolo úspešné. V spolupráci s Vodohospodárskou výstavbou Žilina, Vodným dielom Žilina, základnými a strednými školami sa podarilo vyzbierať dve traktorové vlečky odpadu. Vodné dielo je tak opäť o niečo krajšie a pripravené na jarnú či letnú rekreáciu.

Podpredseda ŽSK Jozef Štrba zdôraznil, že Vodné dielo Žilina už neplní len vodohospodársku funkciu. “Je veľmi významným miestom oddychu a trávenia voľného času nielen obyvateľov Žiliny, ale aj okolitých obcí. Nie všetci návštevníci vodného diela sú však dostatočne zodpovední, aby okolo seba udržiavali poriadok. Preto je takáto akcia veľmi dobrá na to, aby sa cyklisti, rodiny s deťmi alebo korčuliari nachádzali v peknom, čistom, kultúrnom prostredí a mohli naozaj načerpať veľa nových síl,” povedal pre TASR podpredseda ŽSK.

Dodal tiež, že ŽSK už tretí rok realizuje úseky cyklotrasy medzi hradmi Budatín a Streno, ktorej časťou je aj prechod okolo VD Žilina. “Doteraz sme zrealizovali viac ako štyri kilometre úplne nových trás s novými povrchmi. V minulom roku sme dali do užívania ďalšie štyri kilometre cyklotrasy, ktorá je spevnená zatiaľ len pre horské bicykle, vrátane lávky ponad biokoridor. A pokračujú inžinierske a projektové práce na prípravu ďalších úsekov. Po dobudovaní celej cyklotrasy vznikne zokruhovaním obidvoch stranách Vodného diela Žilina ucelený úsek 38,5 kilometra,” uzatvoril podpredseda ŽSK.

zdroj: TASR
0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
18:27
Predmestská
Dopravná nehoda
17:29
Koňhora
Policajná hliadka
15:58
Lavobrezná
Policajná hliadka
15:43
Strečno
Policajná hliadka
15:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia