Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

22 marec 2014 - 15:37

Prilož ruku k (Vodnému) dielu - vyzbierané dve vlečky odpadu

Foto: Prilož ruku k (Vodnému) dielu - vyzbierané dve vlečky odpadu
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Podujatie s názvom Prilož ruku k (Vodnému) dielu pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja bolo úspešné. V spolupráci s Vodohospodárskou výstavbou Žilina, Vodným dielom Žilina, základnými a strednými školami sa podarilo vyzbierať dve traktorové vlečky odpadu. Vodné dielo je tak opäť o niečo krajšie a pripravené na jarnú či letnú rekreáciu.

Podpredseda ŽSK Jozef Štrba zdôraznil, že Vodné dielo Žilina už neplní len vodohospodársku funkciu. “Je veľmi významným miestom oddychu a trávenia voľného času nielen obyvateľov Žiliny, ale aj okolitých obcí. Nie všetci návštevníci vodného diela sú však dostatočne zodpovední, aby okolo seba udržiavali poriadok. Preto je takáto akcia veľmi dobrá na to, aby sa cyklisti, rodiny s deťmi alebo korčuliari nachádzali v peknom, čistom, kultúrnom prostredí a mohli naozaj načerpať veľa nových síl,” povedal pre TASR podpredseda ŽSK.

Dodal tiež, že ŽSK už tretí rok realizuje úseky cyklotrasy medzi hradmi Budatín a Streno, ktorej časťou je aj prechod okolo VD Žilina. “Doteraz sme zrealizovali viac ako štyri kilometre úplne nových trás s novými povrchmi. V minulom roku sme dali do užívania ďalšie štyri kilometre cyklotrasy, ktorá je spevnená zatiaľ len pre horské bicykle, vrátane lávky ponad biokoridor. A pokračujú inžinierske a projektové práce na prípravu ďalších úsekov. Po dobudovaní celej cyklotrasy vznikne zokruhovaním obidvoch stranách Vodného diela Žilina ucelený úsek 38,5 kilometra,” uzatvoril podpredseda ŽSK.

zdroj: TASR


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
07:28
Strečno
Jama na ceste
06:45
Lavobrezná
Práca na ceste
05:12
Oškerda
Práca na ceste
05:10
Terchová
Jama na ceste
05:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina