Dnes najčítanejšie
Na detskom ihrisku na Hlinách 4 v Žiline sú porozhadzované telá zdochnutých myší

14 september 2015 - 15:34

8. ročník Sever proti Juhu vyhral Sever, upravil tak skóre na 5:3

Už po ôsmykrát sa priamo na Námestí Andreja Hlinku v centre Žiliny hral futbal. Podujatie pod názvom Sever proti Juhu alebo Žilinčania sa bavia futbalom organizovalo mesto Žilina za podpory Kia Motors Slovakia prostredníctvom jej Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis. Po minuloročnej výhre Juhu sa v tomto roku viac darilo „Severanom“, ktorí zvíťazili nad „Južanmi“ s historickým skóre 5:3.

Sever získal späť dvojbodový náskok

Dvojdňové futbalové zápolenie pre základné školy, stredné školy či partie a úrady sa uskutočnilo v dňoch 10. až 11. septembra 2015 na ihrisku postavenom priamo na Námestí Andreja Hlinku v centre mesta. Podujatia sa mohol zúčastniť každý, kto sa zaregistroval v jednom z dvoch družstiev – Sever alebo Juh.

Tohto ročníka sa zúčastnilo 64 futbalových tímov a za dva dni sa spolu odohralo 16 hodín futbalu. Viac sa darilo „Severanom“, ktorí zvíťazili nad „Južanmi“ 172:160 bodom, čím upravili skóre na 5:3 v prospech Severu, podarilo sa mu tak napraviť reputáciu po minuloročnej prehre.

 

Žilinčania sa bavia futbalom už od roku 2008. Počas dvoch dní sa konajú nonstop futbalové zápasy na Námestí Andreja Hlinku na mantinelovom ihrisku s umelou trávou, prípadne na piesku. Súčasťou turnaja boli i detské atrakcie a ďalší sprievodný program.

 

Podrobné výsledky turnaja a fotogalériu nájdete na: http://www.sport.zilina.sk/.

 
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
23:27
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:57
Strečno
Policajná hliadka
22:40
Strečno
Jama na ceste
20:57
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia