Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

27 august 2015 - 13:53

Na rakúskej diaľnici sa udusili v dodávke s logom HYZA desiatky utečencov

Foto: Na rakúskej diaľnici sa udusili v dodávke s logom HYZA desiatky utečencov
Foto: Kronen Zeitung Twitter

Podľa Kronen Zeitung sa mohlo v dodávke na rakúskej diaľnici neďaleko slovenských hraníc udusiť približne 20 až 50 utečencov. Dodávka pritom podľa špekulácií mohla byť odstavená pri ceste dlhšiu dobu. Podľa medializovaných správ uviedla spoločnosť Agrofert, do ktorej portfólia HYZA patrí, že informácie o dodávke majú zatiaľ len z médií. Nepotvrdili tak ani to, či im vozidlo chýba.

Podozrivé vozidlo nahlásil zamestnanec lokálnej spoločnosti na polícii, tá po obhliadke objavila telá pravdepodobne nelegálnych imigrantov. Tamojšie médiá tému rozoberajú a rakúska ministerka vnútra Johanna Mikl-Leitner zu Mittag uviedla, že objav tiel je tragédia a temný deň pre Rakúsko. Prevádzači, ktorí situáciu spôsobili, podľa jej slov patria za mreže.

Aktualizácia: Auto podľa informácií Agrofertu kedysi patrilo spoločnosti Hyza, tá ho však predala. Nový majiteľ tak pravdepodobne neprelepil staré vizuály, Hyza má podobných vozidiel spolu 6. Všetky sa však pohybujú na Slovensku. Maďarské médiá prišli s informáciou o to, že vozidlo zaregistroval občan z Rumunska v Kecskeméte. Vodič dodávky je stále na úteku.


 
0 zdieľaní

Dopravný servis
Hričovská
Dopravná nehoda
13:30
Hričovská
Dopravná nehoda
13:26
Strečno
Kolóna
13:24
Strážov
Policajná hliadka
12:59
Hričovská
Stacionárny radar
12:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia