Dnes najčítanejšie
Pri prvom kosení v Žiline omylom pokosili súkromný pozemok, situácia sa dnes zopakovala druhýkrát

26 august 2015 - 15:50

Seminár na Mestskom úrade v Žiline - deti by sa mali stravovať zdravšie

Foto: Seminár na Mestskom úrade v Žiline - deti by sa mali stravovať zdravšie
Galéria: 2 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na Mestskom úrade v Žiline sa konal odborný seminár na podporu zdravého školského stravovania, ktorý organizoval Slovenský zväz kuchárov a cukrárov. Táto iniciatíva je pod záštitou ministra Školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraja Draxlera. Mesto Žilina zastupoval druhý zástupca primátora Anton Trnovec.

Mesto Žilina sa plne stotožňuje s iniciatívou ministerstva školstva, ktorá poukazuje na zdravé školské stravovanie pre naše deti. Z uvedeného dôvodu organizoval dnes Slovenský zväz kuchárov a cukrárov odborný seminár, ktorý sa zameral na potravinovú bezpečnosť, výživu a personálnu supervíziu v školskom stravovaní. Na seminári nechýbali ani zástupcovia školských jedálni, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina. Cieľom primátora Igora Chomu je to, aby naše deti získali aj na školách zdravé stravovacie návyky, ktoré prispejú k ich zdravej životospráve, čo sa v konečnom dôsledku v pozitívnom ohľade premietne na zdraví vyrastajúcich generácií.

Cieľom bude minimalizovať nežiadúce látky v strave detí

„Je bežné, že deti uprednostnia sladkosti pred ovocím alebo obed v školskej jedálni vymenia za hranolky vo fast foode, a to nie je správne. Zdravie je to najcennejšie čo máme a žiaľ deti si to ešte neuvedomujú. Okrem rodičov, aj škola sa podieľa na výchove detí, preto sme si dali za cieľ zatraktívniť stravovanie v školských zariadeniach,“ povedal vo svojom príhovore druhý zástupca primátora mesta Žilina Anton Trnovec.

Doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., autor odporúčaných výživových dávok vo svojej prednáške definoval, čo by mala obsahovať strava detí na školách. Úlohou jedálni je momentálne to, aby v rámci finančných možností zvolili taký výber jedál, ktoré by v minimálnom množstve obsahovali tuky, cukry a iné nežiadúce látky. Pokrmy však musia byť pripravované tak, aby boli chutné, a aby zdravé stravovanie neodradilo naše deti.

 


Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Rudinka
Jama na ceste
23:42
Oškerda
Policajná hliadka
23:38
Radoľa
Práca na ceste
23:37
Estakáda
Jama na ceste
23:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia