Dnes najčítanejšie
Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala Jána Čelka za rektora Žilinskej univerzity

19 august 2015 - 15:12

Nezodpovedná matka alkoholička: Dieťa malo pri pôrode 2 promile

Foto: Nezodpovedná matka alkoholička: Dieťa malo pri pôrode 2 promile
Foto: ilustračné - parentmap.com
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

 

S veľmi nešťastným a smutným prípadom sa museli popasovať lekári v žilinskej nemocnici, kedy zachraňovali život opitému novorodencovi. Jeho nezodpovedná matka počas celého tehotenstva pila alkohol, pričom aj predčasný pôrod prebiehal v stave opilosti. Chlapček, ktorý po pôrode javil silné abstinenčné príznaky, si následky neuváženého konania matky ponesie do konca života. Napriek tomu sa ho však podarilo zachrániť.

O nezodpovednosti matky hovorí aj fakt, že 26-ročná Gabriela nebola počas tehotenstva ani na jednej lekárskej prehliadke. Nezáujem o dieťa alebo problémy s alkoholom vyústili pri predčasnom pôrode. Podobná dávka alkoholu môže byť pre novorodenca smrteľná.

Dieťa po pôrode trpelo, muselo byť pod silnou dávkou liekov

Podľa portálu tvnoviny.sk mal po narodení chlapec silné abstinenčné príznaky, v Žilinskej fakultnej nemocnici bojoval o život. Ten sa aj vďaka lekárom a silným liekom na upokojenie podarilo nakoniec zachrániť. Matka sa o svoje čerstvo narodené dieťa nezaujíma, už sa nachádza v profesionálnej rodine. Okrem psychických porúch môžu mať deti, ktoré sa narodili matkám závislým od alkoholu, aj anatomické poruchy. Konkrétne môžu mať menšie očká či vyhladenú a úzku hornú peru.


Mentálna deformácia sa nemusí prejaviť hneď, problémy s intelektom sa môžu vyvinúť až v puberte.

Pozrite si reportáž TV Markíza

 

 

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:28
Strečno
Kolóna
21:26
Strečno
Kolóna
21:09
Obvodová
Jama na ceste
20:53
Strečno
Kolóna
20:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina