Galéria: 8 fotiek

Na čerstvo zrekonštruovanej atletickej dráhe v areáli základnej a materskej školy Gaštanová v Žiline sa v popoludňajších hodinách piatok 23. septembra uskutočnil 1. ročník atletických komunitných pretekov Solinky Run. Podujatia sa zúčastnili bežci rozmanitých vekových kategórií.

Podujatie hodnotím pozitívne, bol to len prvý ročník a prišlo vyše 110 pretekárov, ktorí pretekali v jednotlivých kategóriách. Diváci mohli vidieť super výkony v mládežníckych kategóriách alebo v rodinnej štafete. Celé preteky sa viedli v komunitnom duchu a vďaka partnerom a dobrovoľníkom malo podujatie bezproblémový priebeh,“ zhodnotil preteky hlavný organizátor Dominik Hriník.

Tí najmenší, vo veku 4 až 6 rokov, predviedli svoje sily v behu na 50 metrov. Prvé miesto obsadil Alex Belaník, ktorému sa dĺžku podarilo zdolať za 8 sekúnd. Len o 1,5 sekundy neskôr dorazila do cieľa Dorotka Gambosová. So zvyšujúcim sa vekom sa dĺžka trate predlžovala na 50, 250 a 500 metrov, pričom najdlhšiu výzvu v dĺžke 1 km odbehli dospelí bežci.