Dnes najčítanejšie
Doprave medzi Žilinou a Terchovou hrozí kolaps, rekonštruovaný most pri Krasňanoch je vážne poškodený

21 september 2022 - 13:10
Dominika Kukučková

Policajný príslušník z Liptovského Mikuláša asistoval nevidiacemu športovcovi pri výstupe na vrch Bystrá

Foto: Policajný príslušník z Liptovského Mikuláša asistoval nevidiacemu športovcovi pri výstupe na vrch Bystrá
Foto: Stanislav Mikšovský

Nevidiaci športovec Pavol Kéri si v piatok 16. septembra splnil ďalší zo svojich snov aj za pomoci kpt. Ing. Stanislava Mikšovského z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši. Polícia sa o jedinečný zážitok podelila s verejnosťou prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti.

Príslušník PZ na Liptove, ktorý sa v súčasnej dobe pripravuje na výstup na najvyššiu sopku planéty Ojos del Salado v Atacamskej púšti, asistoval nevidiacemu športovcovi pri výstupe cez Račkovú dolinu, Gáborovú dolinu a Bystré sedlo na Bystrú, ktorá je so svojou výškou 2248 m n. m. najvyšším vrcholom Západných Tatier.

Neobyčajného turistu postretli na trase viaceré prekážky. Potôčiky, pohyblivé skaly, obnažené korene stromov, chladný vietor a napokon i svalovica sťažovali dosiahnutie cieľa, no pokoriť vrch Bystrá sa mu napokon podarilo. „Keď máte okolo seba tých správnych priateľov, tak aj nemožné je možné,“ uviedol Kéri vo svojom príspevku.

Tento výstup – úspech nevidiaceho športovca, môže byť motiváciou aj pre širokú verejnosť s tým, že keď sa chce, človek môže dosiahnuť čokoľvek,“ doplnila polícia, ktorá účastníkom zároveň pogratulovala k úspešnému výstupu.

Zdroj: Stanislav Mikšovský


Dopravný servis
Rajecká cesta
Kolóna
15:59
Hlinská
Kolóna
15:58
Kamenná
Kolóna
15:54
Kragujevská
Kolóna
15:54
Rudinka
Kolóna
15:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina