Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

20 september 2022 - 13:30
Dominika Rovňanová

Alkohol na cestách v Žilinskom kraji: Počet nehôd zapríčinených alkoholom klesol, opití cyklisti pribúdajú

Foto: Alkohol na cestách v Žilinskom kraji: Počet nehôd zapríčinených alkoholom klesol, opití cyklisti pribúdajú
Foto: ilustračné

Polícia zaevidovala v uplynulom týždni na cestách v Žilinskom samosprávnom kraji 34 vodičov motorových a nemotorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. Väčšinu z účastníkov cestnej premávky pod vplyvom návykovej látky opäť tvorili cyklisti. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Gabriela Kremeňová.

Doplnila, že z celkového počtu vodičov motorových vozidiel nafúkalo deväť nad jedno promile, u šiestich vodičov zistili alkohol do jedného promile. Jeden vodič sa dychovej skúške na alkohol odmietol podrobiť.

Policajti alkohol vykonanými dychovými skúškami zistili aj u 19 vodičov nemotorových vozidiel. Dopravnú nehodu spôsobili traja vodiči pod vplyvom alkoholu.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky: „Kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nie je správne riešenie. Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách,“ zdôraznila krajská policajná hovorkyňa.Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Strečno
Zver pri ceste
21:53
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina