Dnes najčítanejšie
Doprave medzi Žilinou a Terchovou hrozí kolaps, rekonštruovaný most pri Krasňanoch je vážne poškodený

11 september 2022 - 13:04

Žilinskí policajti zadržali muža podozrivého zo siedmich krádeží, počas zásahu došlo aj k streľbe

V pondelok 5. septembra vo večerných hodinách sa podarilo žilinským policajtom zadržať 38-ročného muža, ktorý je podozrivý z viacerých krádeží. V čase zadržania sa dotyčný prepravoval spolu s ďalšími osobami v ukradnutom aute značky Volkswagen Passat, ktoré zmizlo majiteľovi ani nie dva dni predtým.

Hľadané auto spozorovala hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Žilina – západ v širšom centre mesta. Následne, ako vodič uvidel políciu, začal unikať. Nereagoval pritom ani na viaceré výzvy, preto policajti použili varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu.

„Ani po ňom však vodič vozidlo nezastavil, pokračoval v jazde, prešiel cez obrubník a zostal stáť. Celkom bol použitý jeden varovný výstrel. Vo vozidle sa okrem vodiča nachádzali ďalšie dve osoby. K zraneniu osôb nedošlo,“ spresnila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Vodičom unikajúceho auta bol 38-ročný muž zo Žiliny, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Jeho únik sa skončil na Kysuckej ulici v Žiline, kde po náraze do obrubníka zostal automobil nepojazdný. Na mieste sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom, po ktorej mu policajti obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar.

„Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 38-ročného muža z trestného činu krádeže. Obvinený mal v noci zo soboty 3. septembra na nedeľu 4. septembra v Žiline odcudziť osobné motorové vozidlo Volkswagen. Uvedeným konaním vznikla predbežná škoda vo výške 2.500 eur,“ dodáva ďalej policajná hovorkyňa.

Odcudzené auto bolo zaistené a po vykonaní potrebných procesných úkonov bude vrátené majiteľovi. Žilinskí policajti ďalším preverovaním zistili, že 38-ročný muž je podozrivý aj z inej majetkovej trestnej činnosti. Z tohto dôvodu bol aj v ďalších šiestich skutkoch obvinený z trestného činu krádeže z toho v jednom prípade aj v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody.

Obvinený muž mal skutky spáchať v Žiline a v obci Varín. V uplynulých mesiacoch mal odcudziť mobilné telefóny, peniaze, doklady a osobné veci z motorových vozidiel a bytového domu. Svojim vyčíňaním spôsobil ľuďom škody na majetku v predbežnej výške viac ako 5290 eur.

„Na obvineného muža bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala Kremeňová.

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
16:57
Strečno
Jama na ceste
16:53
Koňhora
Kolóna
16:52
Strečno
Jama na ceste
16:44
Strečno
Kolóna
16:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina