Dnes najčítanejšie
Na streche hradbového kostola v Turí objavili správu vo fľaši od borovičky

22 september 2022 - 19:30
Dominika Kukučková

Žilinskému klubu CyS - Akadémia Petra Sagana sa na Slovenskom pohári podarilo obsadiť viacero popredných priečok

Foto: Žilinskému klubu CyS - Akadémia Petra Sagana sa na Slovenskom pohári podarilo obsadiť viacero popredných priečok
Foto: CyS - Akadémia Petra Sagana

V Spišskej Novej Vsi sa ešte v prvý septembrový víkend (3.9. a 4.9.) konali posledné dve kolá cestného Slovenského pohára mládeže i dospelých 2022. V sobotu účastníci súťažili v časovke do horského sedla Grajnár a v nedeľu bolo na programe kritérium - okruhové preteky v samotnom centre mesta. 

Na štart sa postavili aj pretekári zo žilinského klubu CyS - Akadémie Petra Sagana, ktorým sa podarilo zabodovať vo viacerých kategóriách. Celoročnú dominanciu potvrdil dvojitým víťazstvom mladší žiak Jakub Záchenský, ktorý si svojím úsilím vybojoval aj celkové prvenstvo v celoročnej súťaži Kriterijná liga 2022. Skvele ho dopĺňal aj Matej Galovič, ktorý v rovnakej kategórii obsadil dvakrát tretie miesto.

Jakub Záchenský

Kritérijnej lige vo svojej kategórii, ale aj celkovo medzi ženami kraľovala juniorka Terézia Ciriaková. V celkovom poradí na ňu len o dva body strácala kadetka Stanislava Sikelová, ktorá tak obsadila druhé miesto a vo svojej kategórii zase vybojovala pekné piate miesto.

Druhé miesto medzi juniormi obsadil Jakub Galovič. V kategórii kadetov získal síce Roman Vaľo titul majstra Slovenska, ale v celkovom hodnotení Slovenského pohára, kde sa zbierali body počas celej sezóny mu to, žiaľ, stačilo len na 10. miesto. U starších žiakov sa z CyS – Akadémie Petra Sagana do top 10 v celkovom poradí presadili na siedmom mieste Dávid Hulala a na deviatom mieste Lukáš Gardian,“ uviedol manažér spolku Matej Vyšňa.

V celkovom poradí Slovenského pohára 2022 v cestnej cyklistike bodovalo 33 mládežníckych klubov a žilinský klub CyS – Akadémia Petra Sagana, po minuloročnom víťazstve, tentokrát obsadil druhé miesto. Avšak v hodnotení jednotlivkýň sa na popredných priečkach umiestnili aj dve členky akadémie, a to žiačka Emma Galovičová a juniorka Terézia Ciriaková, ktorá opäť vyhrala celkovo aj medzi ženami.

Víťazky Ema Galovičová a Terézia Ciriaková

Ostatní pretekári a pretekárky CyS – Akadémie Petra Sagana taktiež počas 15 kôl sezóny 2022 pravidelne bodovali a prispeli tak svojím podielom k súčtu bodov celého klubu, no na vyššie priečky v celkovom hodnotení jednotlivcov zatiaľ nedosiahli,“ doplnil Vyšňa.


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
07:00
Krasňany
Kolóna
06:59
Koňhora
Kolóna
06:43
Budatínska Lehota
Kolóna
06:40
Svedernik
Policajná hliadka
06:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina