Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

19 august 2022 - 09:08
Anna Holešová

Poľský kamionista jazdil po Dolnom Kubíne s viac než 3 promile alkoholu, zadržala ho polícia

Foto: Poľský kamionista jazdil po Dolnom Kubíne s viac než 3 promile alkoholu, zadržala ho polícia
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Vodiči pod vplyvom alkoholu predstavujú hrozbu pre seba aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Riziko vážnej či dokonca tragickej nehody je ešte vyššie, pokiaľ opitá osoba vedie nákladné motorové vozidlo. O nezodpovednom kamionistovi, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu po Dolnom Kubíne, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti.

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Dolnom Kubíne v stredu 17. augusta popoludní zastavili podozrivé nákladné vozidlo značky Volvo. Kamión viedol po miestnej komunikácii 27-ročný poľský občan, ktorý bol zjavne pod vplyvom návykovej látky.

Vodič počas policajnej kontroly vykonal dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu vo vydychovanom vzduchu s pozitívnym výsledkom. Merací prístroj ukázal, že v mužovom dychu sa počas kontroly nachádzalo až 3,1 promile alkoholu (1,49 mg/l).

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Vyšetrovateľ Policajného zboru vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Polícia opakovane pripomína vodičom, že alkohol a vedenie akéhokoľvek vozidla nie je bezpečné. Opití vodiči ohrozujú nielen svoj život, ale aj životy a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky.


Dopravný servis
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Strečno
Zver pri ceste
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina