Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

18 august 2022 - 09:36
Anna Holešová

FOTO: Kamión s drevom jazdil po Žilinskom kraji preťažený, v zlom technickom stave a bez overenia tachografu

Foto: FOTO: Kamión s drevom jazdil po Žilinskom kraji preťažený, v zlom technickom stave a bez overenia tachografu
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Polícia v Žilinskom kraji zastavila počas včerajšieho dňa ďalšieho vodiča, ktorý jazdil s preťaženým nákladným motorovým vozidlom v zlom technickom stave. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti.

V stredu 17. augusta spozorovali policajti počas bežného výkonu služby podozrivé nákladné vozidlo, ktorého príves bol doplna naložený drevenou guľatinou. Po skontrolovaní vozidla bolo zistené, že náklad je príliš ťažký a nie je správne upevnený ani označený.

Jazdná súprava bola v zlom technickom stave - unikali z nej prevádzkové kvapaliny, vozidlo malo prasknutý rám a nefunkčnú elektroinštaláciu. V kabíne bol navyše umiestnený tachograf, ktorý nebol overený organizáciou autorizovanou Úradom pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky.

„Vodičovi bola uložená bloková pokuta, bolo zadržané osvedčenie o evidencii vozidla a boli zadržané tabuľky s evidenčným číslom,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Keďže nákladné vozidlo nespĺňalo podmienky spôsobilosti pre jazdu v cestnej premávke, policajti vodičovi zakázali pokračovať v ceste. Jazdná súprava bude musieť pred ďalšou jazdou prejsť technickou kontrolou.

„Apelujeme na vodičov aby si uvedomili, že preťaženému vozidlu sa menia jazdné vlastnosti, predlžuje sa jeho brzdná dráha, čo má veľký vplyv na bezpečnosť cestnej premávky. Preťažovanie nákladných vozidiel vo významnej miere poškodzuje vozovku a poškodená cesta môže prispievať k dopravným nehodám,“ pripomína vodičom polícia.Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Dopravná nehoda
23:43
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina