Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

17 august 2022 - 13:48
Dominika Kukučková

K zosuvu skál pod Strečnom došlo aj napriek kontrolám, správca pripravuje projekt rozšírenia záchytných sietí

Foto: K zosuvu skál pod Strečnom došlo aj napriek kontrolám, správca pripravuje projekt rozšírenia záchytných sietí
Foto: Ilustračné

Ku kontrole úseku podľa slov Slovenskej správy ciest dochádza pravidelne, záchytné siete však boli naposledy kontrolované pred dvoma rokmi.

Na cestu I/18 pod Strečnom sa včera 16. augusta v dopoludňajších hodinách zosunulo viacero skál, ktoré zasiahli vozovku  v úseku za obcou Strečno v smere na Martin a poškodili niektoré prechádzajúce vozidlá. Popadané kamene boli z vozovky odstránené, no na frekventovanom ťahu sa tvorili zdržania a kolóny.

Ako prevenciu voči zosuvom nainštalovali v minulosti siete na svahu, z ktorého sa skaly uvoľňujú. Podľa Slovenskej správy ciest (SSC) dochádza ku kontrole predmetného úseku na dennej báze, pričom pozornosť venujú aj prípadným pádom skál, ktoré sa v zádržných zariadeniach hromadia.

V častiach, kde zo svahov hrozia drobné zosuvy zvetraných kameňov, sú inštalované dynamické zábrany a bezpečnostné záchytné siete, ktoré pravidelne kontrolujeme,“ uviedla SSC, ktorá naposledy siete čistila pred dvoma rokmi a tento rok plánuje údržbu zopakovať.

Po včerajšej skúsenosti sa SSC rozhodla pre kontrolu lokality aj v sprievode geológov, aby sa mohli určiť kritické miesta. Zároveň do budúcna plánuje vylepšenie bezpečnostného systému. „Pripravujeme projekt rozšírenia záchytných sietí, ktorého realizácia závisí od dostupnosti finančných zdrojov,“ doplnila SSC.Dopravný servis
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Strečno
Zver pri ceste
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina