Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

11 august 2022 - 19:30
Anna Holešová

Vandali podpálili a posprejovali altánok na Solinkách, ktorý stál mesto viac než 10-tisíc eur

Foto: Vandali podpálili a posprejovali altánok na Solinkách, ktorý stál mesto viac než 10-tisíc eur
Galéria: 3 fotky
Foto: Vladimír Miškovčík

Mesto Žilina nechalo v roku 2021 vo vonkajších priestoroch Základnej školy Limbová na sídlisku Solinky vybudovať veľký altánok s posedením za viac než 10-tisíc eur. Koncom júla tohto roku ho však poškodili neznámi vandali. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

„Koncom júna okrem poškodených dažďových zvodov bol altánok v dobrom stave. O mesiac neskôr už vidieť dramatickú zmenu. Neznámy páchateľ podpálil časť lavičky, sedadlá sú zničené a posprejované,“ uviedol hovorca mesta.

Prístrešok s lavičkami bol v exteriéri školy vybudovaný ako edukačno-relaxačný priestor pre žiakov, učiteľov aj verejnosť, dnes je však v zúboženom stave. Ide o ďalší prípad vandalizmu, s ktorým dlhodobo bojuje Mestská polícia aj policajný zbor.

„Altánok mohol slúžiť žiakom a pedagógom, ako aj verejnosti, dnes musí mesto riešiť, ako ho opraviť a zamedziť, aby sa v budúcnosti opakovali podobné prípady,“ vysvetlil hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Ďalším nedávnym prípadom ničenia verejného majetku v Žiline bolo rozbité sklo zastávky mestskej hromadnej dopravy na sídlisku Vlčince. S týmto incidentom mohlo súvisieť aj poškodené čelné sklo osobného motorového vozidla, ktoré bolo zaparkované v blízkosti zastávky.Dopravný servis
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Strečno
Zver pri ceste
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina