MŠK Žiline nazaváhala, Jelič vedie tabuľku kanonierov EL

Vo včerajšom (30.07.2015) nervóznom zápase zdolala MŠK Žilina Vorskla Poltavu 2:0 a do odvety si tak vytvorila sľubnú východiskovú pozíciu. O presné zásahy sa postarali Matej Jelič a Jakub Paur, pre Jeliča ide už o siedmy gól v eliminačnej fáze aktuálneho ročníka Európskej ligy. Týmto zásahom sa zároveň stal aktuálnym lídrom rebríčka strelcov EL.

Hralo sa tvrdo, hostia nepremenili penaltu

Medzi najhlavnejšie atribúty zápasu patrila nervozita a z nej vyplývajúca tvrdosť na oboch stranách. Po zmene strán odpískal chorvátsky arbiter Mario Strahonja za stavu 1:0 po zákroku Škriniara na Artema Gromova v 62. minúte pokutový kop. Jeho exekútor Olexandr Kovpak však bránu prestrelil. Vyústením agresivity v zápase bol nebezpečný faul Boguša na Paura v 87. minúte, po ktorom musela zákonite nasledovať červená karta. Vorskla už v tom čase mala využité všetky tri striedania, do brány sa postavil kapitán Armend Dallku.

Dôležité momenty zápasu MŠK však svoj náskok už nezvýšila, náskok do odvety 6. augusta tak bude dvojgólový.