Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

11 august 2022 - 14:50
Tamara Antolová

Mesto Žilina plánuje odstrániť ďalšie vraky, na svojom území eviduje takmer 100 odstavených áut

V uplynulých dňoch na žilinskom sídlisku Hliny na ulici Nešporova prebiehalo odstránenie vraku čierneho motorového vozidla značky Mercedes-Benz, ktorý dlhší čas blokoval chodník pre cyklistov. Stalo sa tak na základe aktivity samotného majiteľa. 

Nespokojní Žilinčania na automobil s nitrianskym evidenčným číslom upozorňovali už od januára tohto roku. Mesto začalo konať až v júni 2022, keď majiteľa vyzvalo na odstránenie prekážky v cestnej premávke.

V súvislosti s danou témou sme oslovili mesto Žilina s doplňujúcimi otázkami týkajúcich sa vrakov na území mesta, pričom sme zisťovali informácie, ktoré najviac zaujímajú našich čitateľov. 

Podľa vyjadrenia radnice bolo počas roku 2021 odtiahnutých 44 vrakov a v aktuálnom roku zatiaľ 10. „Do konca budúceho týždňa plánujeme odtiahnuť ďalších 6 vrakov, v septembri cca 16 vrakov,“ uviedla Katarína Gazdíková, vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou.

Podľa Gazdíkovej slov na území mesta Žilina ešte stále evidujú 98 vozidiel, ktoré sú odstavené, resp. tie, ktoré parkujú. „Nie všetko sú však vraky,“ dodáva Gazdíková.


Dopravný servis
Radoľa
Práca na ceste
00:13
Terchová
Jama na ceste
00:12
Bytčica, Dlhá
Dopravná nehoda
23:43
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina