Dnes najčítanejšie
Opitý vodič v Čadci zrazil matku s dvomi malými deťmi, ktoré kráčali po chodníku

09 august 2022 - 17:51
Dominika Rovňanová

Žiakov základných škôl z Liptovského Mikuláša budú po prázdninách čakať zrenovované priestory

Foto: Žiakov základných škôl z Liptovského Mikuláša budú po prázdninách čakať zrenovované priestory
Foto: Facebook/Mesto Liptovský Mikuláš

Prázdninové mesiace využívajú v mestských školách v Liptovskom Mikuláši na renovačné práce. Žiaci sa tak v septembri vrátia do modernejších priestorov. 

„Robí sa všetko, čo nie je možné počas školského roka, keď sú triedy plné detí. Pod dohľadom riaditeliek a školského personálu upravujú robotníci interiéry aj areály, maľujú učebne, opravujú hygienické zariadenia, zveľaďujú záhrady a čistia pieskoviská,“ priblížila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Pod dohľadom riaditeliek a školského personálu upravujú zruční robotníci interiéry aj areál, maľujú učebne, opravujú hygienické zariadenia, zveľaďujú záhrady a čistia pieskoviská. Opravy sa netýkajú len „kozmetických“ úprav. 

V Základnej škole (ZŠ) Márie Rázusovej-Martákovej na Nábreží renovujú priečky medzi triedami a chodbami, pretože sa na ich funkčnosti podpísal čas. „Odstránili sme staré okná, čiastočne domurovali staré priečky a osadili nové okná. Všetko v záujme bezpečnosti, ale aj zestetizovania priestoru. Tiež sme vo vlastnej réžii vymaľovali jedáleň,“ zreferovala riaditeľka školy Vlasta Kovačicová.

V podbrezinskej ZŠ nesúcej meno Janka Kráľa pokračujú v prerábaní toaliet a v maľovaní schodísk. Žiaci sa môžu tešiť na novovybudovaný chodník a revitalizované okolie jazierka. 

Do rôznych opráv sa pustili aj všetky materské školy. Na Vranovskej pribudne nová kúpeľňa či tepelná pohoda vďaka novým radiátorom. V školskej záhrade na Palúčanskej opravujú chodník a v Materskej škole 4. apríla opravujú ústredné kúrenie, potrebná je aj renovácia nábytku.


Dopravný servis
Hričovská
Práca na ceste
00:42
Oškerda
Kolóna
00:23
Koňhora
Práca na ceste
21:37
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:59
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
20:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina