Dnes najčítanejšie
Opitý vodič v Čadci zrazil matku s dvomi malými deťmi, ktoré kráčali po chodníku

09 august 2022 - 10:48
Dominika Kukučková

Po roku rekonštrukcií došlo k odhaleniu fasády kláštora patriacemu k Sirotáru na Mariánskom námestí v Žiline

Foto: Po roku rekonštrukcií došlo k odhaleniu fasády kláštora patriacemu k Sirotáru na Mariánskom námestí v Žiline
Foto: sirotarzilina.sk

V pondelok 8. augusta bolo z čelnej fasády kláštora na Mariánskom námestí v Žiline odstránené lešenie. S rekonštrukciou kláštora a kostola Obrátenia sv. Pavla, známeho aj pod názvom Sirotár, sa začalo ešte minulý rok. O odhalení vynovenej fasády informovali bratia kapucíni vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Otvoril sa nám tak celistvý pohľad na obnovené čelné fasády kostola a kláštora ako jednotného, pôvodne jezuitského komplexu. Na úplné dokončenie fasády kláštore je však potrebné finalizovať farebný náter erbu biskupa Jozefa Vuruma,” uviedli žilinskí kapucíni.


K vyniknutiu krásy obnovenej stavby pomôže aj večerné mestské osvetlenie, ktoré bolo naprojektované a aplikované pod záštitou Mesta Žilina. Obnovenie jezuitského komplexu však ešte nie je v závere. Aktuálne sa pracuje aj na obnove exteriérovej klenutej stĺpovej chodby, tzv. podlubia, pri ktorej zároveň dôjde aj k renovácii oboch vchodov. 

Počas mesiaca júl 2022 sa nám podarilo demontovať lešenia aj na fasádach Rajského dvora vo vnútornom bloku kláštora. Momentálne sme začali pracovať na dokončení projektu zastrešenia a vytvorenia nového interiéru,” spresnili kapucíni plány do budúcna.


Dopravný servis
Koňhora
Práca na ceste
21:37
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:59
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
20:39
Košická
Prekážka na ceste
20:25
Radoľa
Práca na ceste
20:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina