Dnes najčítanejšie
Na cestu pod Strečnom popadali skaly, niektoré autá sú poškodené a nepojazdné

02 august 2022 - 15:47
Dominika Kukučková

Na stojisku martinského sídliska vytŕčal z kompostového kontajnera na kuchynský odpad sušiak na bielizeň

Foto: Na stojisku martinského sídliska vytŕčal z kompostového kontajnera na kuchynský odpad sušiak na bielizeň
Foto: Facebook/Petka Podhorinka

Verejnosť v Martine pobúril na jednom z mestských sídlisk obsah kontajnera na kuchynský odpad. Nádoba slúžiaca na zber biologicky rozložiteľného odpadu sa stala domovom sušiaka na bielizeň. O situácii informovala obyvateľka Martina vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Hlavným cieľom zavedenia zberu kuchynského bioodpadu je znížiť, ideálne odstrániť tento druh odpadu zo zmesového komunálneho odpadu. Po nahromadení bioodpadu môže totiž dôjsť k jeho opätovnému zužitkovaniu v podobe hodnotného kompostu, ktorý zvyšuje úrodnosť pôdy.

Martinčanov však v ďalšom príspevku na sociálnej sieti trápi aj kapacita samotných zberných nádob. Počas obdobia vysokých teplôt sa z nich údajne šíri nepríjemný zápach, ktorý vzhľadom na veľkosť kontajnera pretrváva aj niekoľko dní. K nepríjemnej skutočnosti sa pridružuje aj nadmerné množstvo múch, ktoré vletujú obyvateľom do príbytkov.


Podľa komentujúcich by bolo potrebné zvoliť vhodnejšie nádoby či ich častejšie vyprázdňovať. „Stačili by malé nádoby a nie tieto veľké, kde je minimum odpadu. Zápach je neznesiteľný, hávede kopu. Ľutujem ľudí, čo to chodia vyvážať,” uvádza sa v jednom z komentárov.

Našli sa však aj takí, podľa ktorých triedeniu odpadu za uvedených podmienok nemá zmysel. V nádobách sa totiž podľa Martinčanov často objavujú igelitové vrecká či iný nevhodný druh odpadu.


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
19:37
Hálkova
Kolóna
19:14
Hálkova
Kolóna
18:55
Rosinská cesta
Jama na ceste
18:14
Veľká Okružná
Kolóna
18:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina