Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

01 august 2022 - 09:57

V súvislosti s modernizáciou železnice budú v centre Žiliny uzavreté ďalšie cesty a chodníky

V dôsledku modernizácie železničného uzla Žilina dôjde v blízkom období k čiastočným uzávierkam miestnych komunikácií na uliciach Pavla Országha Hviezdoslava, Sasinkova, Uhoľná, Kálov a Kysucká. Dôvodom je realizácie a prekládky inžinierskych sietí - vodovodu a kanalizácie, parovodu a elektrickej prípojky pre stavbu.

Jednotlivé ulice nebudú uzavreté súčasne, ale postupne podľa jednotlivých fáz stavby. V termíne od 1. augusta do 17. augusta dôjde k čiastočnej uzávierke Sasinkovej vrátane chodníka. Čiastočná uzávierka bude aj na Kysuckej ulici, a to v termíne od 17. augusta do 27. augusta.

Mesto Žilina a Združenie pod Dubňom zároveň informujú o úplnej uzávierke miestnej komunikácie na Sasinkovej ulici od 17. augusta do 17. septembra. Tu je dôvodom realizácia prekládky inžinierskych sietí  - vodovodu a kanalizácie, parovodu a elektrickej prípojky pre stavbu.

Práce budú realizované za účelom preložky existujúceho kanalizačného potrubia v Žiline v podjazde na Kysuckej ulici, smer Bratislava. Súčasťou objektu je aj úprava existujúcich šachiet kanalizačných stôk a zberača, ktoré budú dotknuté zmenou nivelety na Kysuckej ulici, Sasikovej a Pavla Országha Hviezdoslava.

Stavebné práce sú rozdelené celkovo do 11 fáz, pričom pre každú z nich je navrhnuté dočasné dopravné značenie. Na úplnú i čiastočnú uzávierku bude upozorňovať dočasné dopravné značenie. Samospráva žiada motoristov i chodcov o jeho rešpektovanie.

Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
16:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
16:26
Obchodná
Práca na ceste
16:25
Na Horevaží
Kolóna
16:24
Strečno
Jama na ceste
16:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina