Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

28 júl 2022 - 11:43
Anna Holešová

Opitý vodič na Kysuciach pri odbočovaní čelne narazil do stromu, zadržala ho polícia

Foto: Opitý vodič na Kysuciach pri odbočovaní čelne narazil do stromu, zadržala ho polícia
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Začiatkom tohto týždňa riešili kysuckí policajti dopravnú nehodu, ktorá mohla zabrániť väčšiemu nešťastiu, či dokonca tragédii. Opitý vodič totiž nezvládol riadenie vozidla a nabúral do stromu vedľa cesty. O nehode informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Vinníkom nehody, ku ktorej došlo 26. júla popoludní na miestnej komunikácii v Kysuckom Novom Meste, bol 38-ročný vodič. Nezodpovedný motorista nezvládol riadenie svojho osobného vozidla značky Toyota a pri odbočovaní vľavo čelne narazil do stromu v tesnej blízkosti cesty.

Privolaná policajná hliadka zistila, že muž šoféroval opitý, keďže vykonaná dychová skúška ukázala až 2,08 promile (1 mg/l) alkoholu v jeho vydychovanom vzduchu. Pri nehode našťastie nedošlo k zraneniu žiadnych osôb. Vodič však spôsobil hmotnú škodu predbežne vyčíslenú na tisíc eur.

„Policajti vodičovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. V súvislosti s touto udalosťou už 38 ročný vodič čelí obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ uviedol Radko Moravčík, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

Polícia opakovane vyzýva vodičov, aby si za volant nesadali pod vplyvom alkoholu ani inej omamnej látky. Nie každá nehoda spôsobená opitým účastníkom cestnej premávky končí bez zranení.


Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
17:44
Košická
Kolóna
17:42
Oškerda
Kolóna
17:42
Gbeľany
Dopravná nehoda
17:41
Strečno
Kolóna
17:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina