Dnes najčítanejšie
Podpredseda parlamentu údajne kradol skrutky v žilinskom obchode, situáciu vysvetlil na sociálnej sieti

24 júl 2022 - 10:27
Anna Holešová

Mladý muž v Martine ohrozoval obsluhu prevádzok nožom, z herne a večierky si odniesol takmer 3-tisíc eur

Foto: Mladý muž v Martine ohrozoval obsluhu prevádzok nožom, z herne a večierky si odniesol takmer 3-tisíc eur
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Polícia po dôkladnom vyšetrovaní vypátrala a zadržala mladého muža, ktorý je podozrivý z lúpeží v dvoch martinských prevádzkach. Momentálne čelí obvineniu z dvojnásobného zločinu lúpeže. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline príspevkom na sociálnej sieti.

Obvinený 24-ročný muž mal nožom ohrozovať obsluhu dotknutých prevádzok, čím ju prinútil odovzdať mu finančnú hotovosť. K prvej lúpeži došlo v piatok 22. februára v martinskej herni, odkiaľ si zlodej odniesol peniaze a tikety v celkovej hodnote 2 300 eur.

„S nožom v ruke mal žiadať obsluhu, aby mu dala peniaze a otvorila trezor. Tá mu mala vydať peňaženku s finančnou hotovosťou a tiketmi. Následne mal po skutku z herne odísť,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Počas vyšetrovania príslušníci policajného zboru zistili, že muž obvinený z lúpeže v herni je podozrivý aj z ďalšieho násilného trestného činu. Začiatkom júna mal totiž rovnakým spôsobom získať finančnú hotovosť od obsluhy miestnej večierky.

„Začiatkom minulého mesiaca mal v martinskej večierke žiadať od obsluhy peniaze s nožom v ruke. Predavačka mu mala vydať hotovosť. Spôsobená škoda bola predbežne vyčíslená na 600 eur,“ doplnilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Zlodeja odhalili martinskí kriminalisti v spolupráci s členmi žilinskej pohotovostnej motorizovanej jednotky. Počas procesných úkonov sa im podarilo zaistiť odcudzenú finančnú hotovosť. Na základe obvinení policajného vyšetrovateľa hrozí mužovi trest odňatia slobody.


Dopravný servis
Gbeľany
Dopravná nehoda
17:28
Nemocničná
Prekážka na ceste
17:28
Oškerda
Kolóna
17:27
Oškerda
Prekážka na ceste
17:26
Košická
Kolóna
17:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina