Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

12 júl 2022 - 12:35
Tamara Antolová

Workshop pre dospelých v Rosenfeldovom paláci bude na tému surrealistický svet Salvadora Dalího

Hyperrealistický štýl, snové krajiny a excentrická osobnosť Salvadora Dalího ostali dodnes stelesnením surrealistického hnutia. Skúmal podvedomé tajomné túžby a jeho diela prezrádzajú sexuálnu úzkosť, paranoju i odpor. Dalí oživil svoje fantázie a vízie vďaka starostlivej maliarskej technike a pozornosti k maliarskemu detailu. Výsledky svojej práce opisoval ako „ručne maľované snové fotografie.“

Workshopom venovanom Salvadorovi Dalímu a jeho tvorbe nás povedie Daniela Mládenková.

Mgr. art. Daniela Mládenková je učiteľka pre umelecké vzdelávanie na Súkromnej škole umeleckého priemyslu v Žiline. Patrí k najmladšej generácií slovenských umeleckých šperkárov.

Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma. Tešíme sa na Vás!

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o. z.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 20.07.2022 - 18:45Dopravný servis
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Strečno
Zver pri ceste
00:00
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:58
Hričovská
Zver pri ceste
22:55
Oškerda
Prekážka na ceste
21:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina