Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

11 júl 2022 - 10:31
Tamara Antolová

Rosenfeldov palác spúšťa tvorivú dielňu pre deti s témou Van Goghová nepokojná myseľ

Vincent van Gogh bol holandský maliar a jedna z najväčších osobností svetového výtvarného umenia. V jeho krátkej umeleckej kariére vytvoril okolo 1000 malieb. Patril ku kľúčovým postavám postimpresionizmu a mal veľký vplyv na moderné umenie. Van Gogh sa nezaoberal otázkou správneho zobrazenia, farby a tvary používal tak, aby vyjadril, ako naňho pôsobia veci, ktoré maľuje, a aby aj na ostatných pôsobili rovnakým dojmom. Zveličoval alebo menil vzhľad vecí podľa toho, ako sa to hodilo jeho zámeru, opustil tak napodobovanie skutočnosti.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Vydáme sa po stopách holandského umelca Vincenta van Gogha.

Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma. Tešíme sa na Vás!

Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o.z.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 13.07.2022 - 14:00Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
05:29
Radoľa
Práca na ceste
05:26
Terchová
Jama na ceste
05:25
Rajecké Teplice
Zver pri ceste
04:38
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina