Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

11 júl 2022 - 10:03
Tamara Antolová

Tvorivá dielňa pre deti v Rosenfeldovom paláci: Vydáme sa po stopách českého maliarka Alfonsa Muchu

Alfons Mucha, maliar, návrhár, grafik, najvýznamnejšia maliarska osobnosť európskej secesie. Zo začiatku pracoval ako dekoratívny maliar v divadle bez umeleckého vzdelania, ktoré si doplnil až neskôr. Najviac sa preslávil svojimi plagátmi, na ktorých zobrazoval radostný chór dievčin s kaskádami prameňov vlasov a so vznášajúcimi sa drapériami. Dlhé vlasy boli typickým znakom obdobia secesie, dekoratívny doplnok, ktorý pomáhal plynulosti kompozície. Prvý plagát vytvoril pre herečku Sarah Bernhardtovú.

Objavujte umenie zábavnou formou spolu s nami. Vydáme sa po stopách českého maliarka Alfonsa Muchu.

Projekt Malé dejiny umenia alebo leto s umením 2, nadväzuje na úspešný prvý ročník a opäť sa viaže k vizuálnemu umeniu konca 19. a začiatku 20. storočia. K obdobiu, v ktorom žila rodina Rosenfeldovcov, odrážajúcom sa v architektúre paláca, ktorý dali postaviť.

Zámerom projektu je cez tvorivé edukačné aktivity pokračovať v predstavovaní osobností zo sveta umenia, žijúce a tvoriace súbežne s Rosenfeldovcami, verejnosti. Cieľom projektu je zrealizovanie prednášok, workshopov pre dospelých, seniorov a tvorivých dielní pre deti počas mesiaca júl. Pokúsime sa opäť nazrieť za oponu tvorivého procesu umelcov konca 19. a začiatku 20. storočia.

Podujatie je súčasťou festivalu Ignácove dni. Na jednotlivé tvorivé dielne pre deti a workshopy pre dospelých je nutné sa vopred prihlásiť (simona.domanicka@rosenfeldovpalac.sk, 0905 526 289). Neplatí pre prednášky, ale odporúčame taktiež rezerváciu. Vstup zdarma. Tešíme sa na Vás! Hlavný partner projektu je Fond na podporu umenia. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

V spolupráci so Štúdiom Mestského divadla Žilina o. z.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 12.07.2022 - 14:00Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
05:29
Radoľa
Práca na ceste
05:26
Terchová
Jama na ceste
05:25
Rajecké Teplice
Zver pri ceste
04:38
Koňhora
Práca na ceste
02:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina