Dnes najčítanejšie
Poslanec za Solinky použil mestské peniaze na nákup kvetináčov pred vlastnú budovu na Bôriku

09 júl 2022 - 10:18
Anna Holešová

Jún sa v žilinskej nemocnici niesol v znamení nového života, najmenšie bábätko vážilo len 1 200 gramov

Foto: Jún sa v žilinskej nemocnici niesol v znamení nového života, najmenšie bábätko vážilo len 1 200 gramov
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

Počas predošlého mesiaca prišlo v žilinskej pôrodnici na svet doposiaľ najviac detí v tomto roku. Prvé slnečné lúče pohladili v júni viac chlapcov ako dievčat a dve mamičky dokonca čakala dvojnásobná radosť. Dobré správy priniesla Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina v príspevku na sociálnej sieti.

V poslednom mesiaci pred prázdninami sa v žilinskej nemocnici narodilo 153 detí. Napriek tomu, že začiatkom júna sa na svet vypýtalo len niekoľko malých Žilinčanov, koniec mesiaca v pôrodnici všetko zmenil. V priebehu predposledného dňa svoje novorodeniatka privítalo až 10 mamičiek, vďaka ktorým sa jún skutočne stal mesiacom nového života.

„Chlapci sa na prázdniny tešili o niečo viac, v mesačnom porovnaní u nás opäť zvíťazili nad dievčatami v pomere 78 ku 75. V pôrodnej knihe pribudli tiež dva páry dvojičiek, najprv Teodor a Tamarka a o pár dní aj Ninka a Jakubko,“ uviedla Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.

Zatiaľ čo najmenšie narodené dieťatko vážilo len 1 200 gramov, najväčší novorodenec prišiel na svet s váhou 4 590 gramov. Najčastejším menom pre chlapčeka bolo Filip, pre dievčatko zas Júlia. Obľúbené boli v tomto mesiaci aj mená Anna, Nina, Samuel, František, Jakub, Adam či Martin.

Najmladšia júnová rodička mala 21 rokov, najstaršia mamička priviedla svoje dieťa na svet vo veku 43 rokov. Do žilinskej nemocnice prišli kvôli pôrodu aj maminky z iných okresov, ako napríklad Bytča, Kysucké Nové Mesto či Tvrdošín. Jedno dieťa priviedla na svet aj rodička z Ukrajiny.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
21:29
Závodská cesta
Policajná hliadka
20:54
Hričovská
Prekážka na ceste
19:29
Koňhora
Kolóna
19:14
Rudinka
Kolóna
18:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina