Dnes najčítanejšie
Dlžník, ktorý nezaplatil dodávateľom z tunela Višňové, vstúpil do konkurzu. Chýbajú asi 3 milióny eur

04 júl 2022 - 13:59
Dominika Rovňanová

Kandidátom ĽSNS na post žilinského župana je František Drozd

Foto: Kandidátom ĽSNS na post žilinského župana je František Drozd
Foto: Facebook/František Drozd

V poradí štvrtým kandidátom na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) bude v jesenných voľbách kandidát Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) František Drozd. Na tlačovej konferencii v Žiline ho vo štvrtok 30. júna predstavil predseda strany Marian Kotleba.

 „Nominácia strany na tento post je pre mňa veľkou výzvou. Idem do tvrdej konkurencie. Obrazne poviem, je to ako hodená rukavica do ringu. My ju zdvíhame a ideme zabojovať o post predsedu ŽSK,” doplnil Drozd.

Hlavnými prioritami sú preňho doprava, cestná infraštruktúra, zdravotníctvo a sociálne veci. „V cestách by som chcel v prvom rade začať budovať diaľničný úsek D3 na Kysuciach. Viem, že ŽSK neprináležia cesty a diaľnice. Ale predseda ŽSK je veľmi silná politická pozícia. Môže cez poslancov, ministrov, vládu tlačiť, aby sa tento úsek dobudoval. Tunel Višňové takisto nepatrí pod ŽSK, ale budem tlačiť na jeho dokončenie a na dobudovanie obchvatu Ružomberka,” povedal. 

ĽSNS sa podľa Mariána Kotlebu rozhodla ponúknuť vlastného kandidáta na predsedu v každom samosprávnom kraji. „Obyvateľom ŽSK chceme ponúknuť možnosť voľby človeka, ktorého cieľom bude dať všetky peniaze samosprávneho kraja na lepší a kvalitnejší život jeho obyvateľov,” dodal.

Kandidatúru na post predsedu ŽSK už ohlásili súčasná predsedníčka Erika Jurinová, podpredseda ŽSK a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Igor Janckulík. Kandidatúru bývalého žilinského primátora a exriaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti Igora Chomu ohlásil šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico.Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
15:29
Košická
Kolóna
15:26
Obchodná
Práca na ceste
15:25
Strečno
Kolóna
15:24
Vranie
Kolóna
15:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina