Horská záchranná služba asistovala na MTB pretekoch "Neslušským chotárom", ošetrenie potreboval jeden pretekár

V sobotu 2. júla sa v obci Nesluša konalo cyklistické podujatie Neslušským chotárom. Pre pretekárov boli pripravené tri trasy vedúce dolnými Kysucami v pohorí Javorníkov tak, aby si mohli vychutnať tie najkrajšie výhľady na okolitú krajinu a turistami vyhľadávané miesta.

Najkrajší výhľad bol podľa organizátorov na 60 kilometrovej trati, ktorá však bola z dôvodu prevýšenia aj najnáročnejšia a odporúčaná bola skôr trénovaným cyklistom.

Organizátorom na cyklistických MTB pretekoch “Neslušským chotárom” z tohto dôvodu asistovali aj príslušníci HZS slúžiaci na Kysuciach spolu s dobrovoľnými záchranármi HZS. Ošetrenie si našťastie vyžiadal len jeden pretekár s kŕčmi dolných končatín a vyčerpaním.

Na tratiach dlhých 20 km, 40 km a 60 km pretekalo približne 230 pretekárov, z toho 80 z nich súťažilo v detskej kategórii.