Dnes najčítanejšie
Drogová razia v Žiline: Muža a ženu zadržali počas jazdy autom, mali pri sebe kryštalickú látku

01 júl 2022 - 17:10
Dominika Rovňanová

Vakcinačné centrum žilinskej nemocnice získalo ocenenie Žilinského samosprávneho kraja

Foto: Vakcinačné centrum žilinskej nemocnice získalo ocenenie Žilinského samosprávneho kraja
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina

V januári 2021 stáli zamestnanci Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina pred jednou z ďalších najnáročnejších covidových výziev. V žilinskej nemocnici otvorili Vakcinačné centrum proti ochoreniu COVID-19, v ktorej 5. januára podali prvú dávku vakcíny. 

Od toho dňa jeho zamestnanci odpracovali v centre presne 365 dní, v priebehu ktorých podali 128 954 dávok vakcíny. 

„Za uplynulých 18 mesiacov sme si prešli rôznymi úskaliami, problémami, ale i úspechmi a výnimočnými skúsenosťami. Pustili sme sa do očkovania zdravotníkov, učiteľov, seniorov v domovoch sociálnych služieb, starších i mladších detí  a napriek všetkému zvládli naši kolegovia odviesť úžasnú prácu,” píše Fakultná nemocnica v príspevku na svojej sociálnej sieti. 

Odbor zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja na letnom pikniku v Budatínskom parku ocenil vakcinačné centrum a zamestnancov, ktorí sa v ňom od začiatku vystriedali. Dnes už takmer každý z nich pracuje na inom alebo späť na svojom domovskom oddelení a vrátil sa k svojej “bežnej” práci.

„Veríme, že to tak vydrží čo najdlhšie. Aj touto cestou ďakujeme všetkým zdravotníkom i nezdravotníkom, ktorí pomáhali, pracovali, trpezlivo, s odhodlaním a nekonečnou energiou umožnili záujemcom zaočkovať sa,” doplnila nemocnica v príspevku.


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:30
Belá
Zver pri ceste
21:56
Strečno
Jama na ceste
21:40
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina