Dnes najčítanejšie
Drogová razia v Žiline: Muža a ženu zadržali počas jazdy autom, mali pri sebe kryštalickú látku

01 júl 2022 - 17:05
Dominika Rovňanová

Učiteľom Slovenska za rok 2021 sa stala nemčinárka zo Žiliny Alexandra Hučeková

Foto: Učiteľom Slovenska za rok 2021 sa stala nemčinárka zo Žiliny Alexandra Hučeková
Foto: Alexandra Hučeková

Komenského inštitút Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica každoročne organizuje pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej národnú cenu “Učiteľ roka”. Jeho víziou je zmeniť pohľad, akým svet nazerá na učiteľov, zdôrazniť význam učiteľského povolania i snaha o pozdvihnutie jeho statusu. 

Za rok 2021 toto prestížne ocenenie získala Alexandra Hučeková, učiteľka nemeckého jazyka zo Žiliny. S týmto ocenením bola zároveň aj pozvaná do medzinárodného kola Global Teacher Prize, kde bude reprezentovať našu krajinu.

Alexandra Hučeková vedie súkromnú jazykovú školu Babylon Education v Žiline, kde sa v ponuke sústreďujú predovšetkým na nemecký jazyk, ktorého výučba podľa jej slov v regióne veľmi chýba.  

Mnoho ľudí si myslí, že si vystačia s angličtinou, na trhu je však mnoho nemeckých firiem so sídlom (aj) v Žiline, ktoré hľadajú zamestnancov ovládajúcich nemecký jazyk. To môže byť odpoveďou na otázku, prečo by sa mali študenti, ale i pracujúci ľudia venovať aj tomuto jazyku. 

„Som hrdá na to, že sa mi podarilo svojich zverencov naučiť nemecký jazyk natoľko dobre, že ho úspešne využívajú v práci. Držím sa zásady, že učenie funguje, ak žiak zažije úspech už v učebnom procese, a nie iba pri kontrolných skúšaniach. Už na konci hodiny má vedieť, čo sa naučil a ako to využije v skutočných situáciách,” vysvetľuje ocenená Učiteľka roka 2021 Alexandra Hučeková. 

Absolventi kurzov majú otvorené dvere do rôznych zahraničných programov Erasmus+, absolvujú výmenné pobyty, jazykové kurzy, stáže v Rakúsku a Nemecku. Jazyková škola pracuje aj s malými deťmi, pretože tie sú učeniu sa cudzích jazykov najviac otvorené. Škola sa ako jediná na Slovensku môže pochváliť tým, že využíva nemecký výučbový program pre prácu s deťmi.


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:30
Belá
Zver pri ceste
21:56
Strečno
Jama na ceste
21:40
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina