Dnes najčítanejšie
Drogová razia v Žiline: Muža a ženu zadržali počas jazdy autom, mali pri sebe kryštalickú látku

28 jún 2022 - 17:30

Žilinský okresný úrad posudzuje zámer výstavby polyfunkčného domu, ktorý by mal vyrásť v jame pri plavárni

Foto: Žilinský okresný úrad posudzuje zámer výstavby polyfunkčného domu, ktorý by mal vyrásť v jame pri plavárni
Foto: enviroportal.sk

Opustené stavenisko pri žilinskej plavárni plánuje vlastník využiť na výstavbu polyfunkčného domu. Potvrdzuje to zámer zverejnený na stránke enviroportal.sk, ku ktorému sa môže verejnosť vyjadriť najneskôr do 4. júla 2022. Vlastníkom pozemku je súkromná spoločnosť HORZA, s. r. o. so sídlom v Bratislave.

Zverejnený zámer rieši výstavbu polyfunkčného domu situovaného v širšom centre mesta. Objekt má zaberať plochu 1035 metrov štvorcových a má mať 4 podzemné a 16 nadzemných podlaží. Celkovo sa uvažuje nad výstavbou 338 parkovacích miest a 222 bytových jednotiek. Polyfunkčný dom sa má napojiť na ulicu Vysokoškolákov.

Prvé nadzemné podlažie bude mať využitie pre obchody a služby, pričom z dvornej časti majú byť prístupné komunitné priestory obyvateľov. Na druhom až trinástom podlaží sa počíta s apartmánovými bytovými priestormi s balkónmi a lodžiami a na posledných troch podlažiach sú navrhnuté veľkometrážne byty. Projekt je navrhnutý so zelenou strechou.

Okresný úrad Žilina, odbor starostlivosti o životné prostredie, oznamuje verejnosti, že navrhovaná činnosť „Objekt občianskej vybavenosti Pri plavárni“ podlieha zisťovaciemu konaniu podľa § 18 ods. 2 zákona. Verejnosť môže doručiť svoje písomné stanovisko k Zámeru príslušnému orgánu do 10 pracovných dní od zverejnenia zámeru na webovom sídle ministerstva alebo od zverejnenia oznámenia podľa § 29 odseku 9 na adresu: Okresný úrad Žilina, odbor starostlivosti o životné prostredie, Vysokoškolákov 8556/33B 010 08 Žilina.“

Celý zámer vrátane situácie, nákresov, fotodokumentácie a podrobného popisu projektu je možné vidieť na stránke enviroportal.sk/sk.SK/eia/detail/objekt-obcianskej-vybavenosti-pri-plavarni.


Dopravný servis
Belá
Zver pri ceste
21:56
Strečno
Jama na ceste
21:40
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:09
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
20:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina