Dnes najčítanejšie
Drogová razia v Žiline: Muža a ženu zadržali počas jazdy autom, mali pri sebe kryštalickú látku

28 jún 2022 - 09:30
Dominika Rovňanová

Policajti z Námestova sa zamerali na opitú mládež. 16-ročné dievča nafúkalo vyše 1,5 promile

Foto: Policajti z Námestova sa zamerali na opitú mládež. 16-ročné dievča nafúkalo vyše 1,5 promile
Foto: ilustračné

Policajti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne vykonali z piatka 24. júna na sobotu 25. júna v dobe od 23:00 do 04:00 preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na ochranu mládeže pred alkoholizmom.

V spolupráci s príslušníkmi Mestskej polície Námestovo a pracovníkmi Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Námestovo kontrolovali vo vytipovaných štyroch nočných zábavných podnikoch v Námestove požitie alkoholu neplnoletými osobami. 

Akcia bola zameraná najmä na dodržiavanie zákazu predaja a podávania alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov, ktorý porušili dva podniky na Orave.

„Počas akcie policajti skontrolovali 74 maloletých a mladistvých osôb. Vykonanými dychovými skúškali bol alkohol zistený u 14 z nich, pričom išlo o osoby vo veku od 14 do 17 rokov. Najvyššiu hodnotu alkoholu v krvi malo 16-ročné dievča, ktoré nafúkalo až 1, 67 promile,” uvádza hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík.

Policajti rovnako riešili aj dve maloleté osoby do 15 rokov, ktoré sa zdržiavali bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21:00 na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávali alkoholické nápoje. 

„Všetky zistené prípady budú oznámené na príslušný obecný, respektíve mestský úrad,” doplnil Moravčík. Polícia zároveň upozorňuje, že akcie tohto druhu bude v nepravidelných intervaloch vykonávať aj naďalej v pôsobnosti celého Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline. 


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:30
Belá
Zver pri ceste
21:56
Strečno
Jama na ceste
21:40
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina