Dnes najčítanejšie
Niektoré žilinské obchodné centrá opäť evakuujú, dôvodom má byť nahlásená bomba

27 jún 2022 - 12:31

Polícia začala v Zázrivej kontrolovať semafory, cez víkend rozdali príslušníci 17 pokút za jazdu na červenú

Na frekventovanej ceste druhej triedy medzi Žilinou a Dolným Kubínom, ktorá vedie cez Terchovú a Párnicu, prebieha už niekoľko týždňov rozsiahla rekonštrukcia. V súvislosti s prácami je obmedzená premávka, čo si vyžaduje riadenie pomocou svetelnej signalizácie. 

V čase, keď sa na ceste prvej triedy I/18 pod Strečnom tvoria kolóny alebo dôjde k nehode, využívajú mnohí motoristi práve túto trasu. Vo väčšine prípadov slúži ako efektívna a rýchla obchádzka, momentálne sa však na nej tvoria kolóny so zdržaniami do pol až trištvrte hodiny.

Premávku v rekonštruovanom úseku riadia semafory. Tie púšťajú autá striedavo cez jeden voľný jazdný pruh. Niektorí z vodičov motorových vozidiel však svetelné signály nechcú rešpektovať a prechádzajú aj vtedy, keď zasvieti červená. Výsledkom je stret vozidiel v úzkom pruhu a bez možnosti obchádzania. Takýmto spôsobom prispievajú k ešte väčším zdržaniam a zbytočným konfliktným situáciám.

Polícia začala na ceste druhej triedy vykonávať kontroly, ktorých cieľom je potrestať nezodpovedných motoristov a zároveň dohliadať na plynulosť cestnej premávky. Za nerešpektovanie semaforov môžu pritom policajti uložiť pokutu v blokovom konaní až do výšky 100 eur.

O výsledkoch prvých kontrol informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline na sociálnej sieti: „Od piatka do nedele sme vykonali osobitnú kontrolu zameranú na uvedené porušovanie zákona v Zázrivej, pričom bolo uložených až 17 blokových pokút.“

Galéria: 7 fotiek


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
05:25
Hričovská
Zver pri ceste
03:39
Strečno
Zver pri ceste
03:26
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
03:22
Lavobrezná
Práca na ceste
00:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina