Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

22 júl 2015 - 15:16

Vodiči zbystrite pozornosť! Na ulici Republiky zmenili hlavnú cestu

Foto: Vodiči zbystrite pozornosť! Na ulici Republiky zmenili hlavnú cestu
Galéria: 2 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na križovatke ulíc Republiky a Kukučínova došlo k zmene organizácie dopravy. Dopravný inšpektorát vymenil hlavnú a vedľajšiu cestu.

Po novom platí hlavná cesta od ulice Kukučínova doľava na ulicu Republiky. Predtým bola hlavná cesta len ulica Republiky. Vodiči toto miesto poznajú aj vďaka tomu, že tu polícia často dohliadala na zastavovanie na STOP-ke. Mnoho ľudí predtým nesúhlasilo s tým, ako je určená hlavná cesta. Najviac áut totiž prejde práve v tom smere, ako platí teraz.

Vodiči nezastavovali na STOP-ke, pretože nemali komu dávať prednosť a zvykli si, že od námestia prichádza vozidlo len málokedy. Dopravný inšpektorát sa preto pravdepodobne rozhodol zmeniť situáciu a vyhovel vodičom.

Aj napriek tejto zmene a novému dopravnému značeniu však treba dávať pozor! Niektorí vodiči totiž jazdia po pamäti a nevšímajú si nové značky. Preto môže ľahko dôjsť k nehode.

“Včera som prechádzal cez križovatku a z pravej strany mi vybehlo auto. Bez zastavenia prešlo cez križovatku a keď som trúbil, tak šofér zastavil a začal mi nadávať, že je na hlavnej. Ja som ho ubezpečil, že nie je, tak mávol rukou a odišiel,” opisuje situáciu Dávid.

Ak tadeto jazdíte vy, alebo vaši známi, upozornite ich na zmeny, ktoré nastali.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
06:45
Lavobrezná
Práca na ceste
05:12
Oškerda
Práca na ceste
05:10
Terchová
Jama na ceste
05:08
Strečno
Jama na ceste
04:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina