Dnes najčítanejšie
V stredu pribudlo takmer 800 prípadov koronavírusu, na Orave evidujú 127 ďalších osôb

22 júl 2015 - 15:16

Vodiči zbystrite pozornosť! Na ulici Republiky zmenili hlavnú cestu

Na križovatke ulíc Republiky a Kukučínova došlo k zmene organizácie dopravy. Dopravný inšpektorát vymenil hlavnú a vedľajšiu cestu.

Po novom platí hlavná cesta od ulice Kukučínova doľava na ulicu Republiky. Predtým bola hlavná cesta len ulica Republiky. Vodiči toto miesto poznajú aj vďaka tomu, že tu polícia často dohliadala na zastavovanie na STOP-ke. Mnoho ľudí predtým nesúhlasilo s tým, ako je určená hlavná cesta. Najviac áut totiž prejde práve v tom smere, ako platí teraz.

Vodiči nezastavovali na STOP-ke, pretože nemali komu dávať prednosť a zvykli si, že od námestia prichádza vozidlo len málokedy. Dopravný inšpektorát sa preto pravdepodobne rozhodol zmeniť situáciu a vyhovel vodičom.

Aj napriek tejto zmene a novému dopravnému značeniu však treba dávať pozor! Niektorí vodiči totiž jazdia po pamäti a nevšímajú si nové značky. Preto môže ľahko dôjsť k nehode.

“Včera som prechádzal cez križovatku a z pravej strany mi vybehlo auto. Bez zastavenia prešlo cez križovatku a keď som trúbil, tak šofér zastavil a začal mi nadávať, že je na hlavnej. Ja som ho ubezpečil, že nie je, tak mávol rukou a odišiel,” opisuje situáciu Dávid.

Ak tadeto jazdíte vy, alebo vaši známi, upozornite ich na zmeny, ktoré nastali.
0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
18:45
Strečno
Práca na ceste
18:39
Hričovská
Kolóna
18:11
Porúbka
Kolóna
18:07
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia