Dnes najčítanejšie
Policajti z Námestova sa zamerali na opitú mládež. 16-ročné dievča nafúkalo vyše 1,5 promile

19 jún 2022 - 12:40
Dominika Rovňanová

Deň rodiny v Špeciálnej základnej škole Jána Vojtaššáka v Žiline priblížil problémy detí so špecifickými potrebami

Foto: Deň rodiny v Špeciálnej základnej škole Jána Vojtaššáka v Žiline priblížil problémy detí so špecifickými potrebami
Foto: Špeciálna základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka 13
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ich riešenia spočívajú v spolupráci samosprávy, dobrovoľníkov aj iných organizácií na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom.

Špeciálna základná škola s materskou školou Jána Vojtaššáka 13 v Žiline usporiadala 15. júna 2022 komunitné podujatie Deň rodiny. Tento deň spojil samosprávu a organizácie, ktoré pomáhajú rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením.

Problémy ľudí so špecifickými potrebami citlivo vnímajú aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí hľadajú ich riešenia na lokálnej úrovni. Mnohé riešenia si však vyžadujú spoluprácu viacerých inštitúcií, čo za základ považuje aj riaditeľka školy PaedDr. Júlia Mankovičová.

Škola je špecializovaným centrom podpory detí s mentálnym postihnutím, s autizmom. V rámci Dňa rodiny bol pre rodičov detí so špecifickými potrebami pripravený program, na ktorom sa dozvedeli cenné informácie z oblasti ošetrovateľstva či starostlivosti o svoje deti a ich pochopenie. 

Poradenstvo v sociálnej oblasti rodinám poskytla Agentúra osobnej asistencie Organizácie muskulárnych dystrofikov, Asociácia Nepočujúcich Slovenska a Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením. Na konci dňa si spolu s fyzioterapeutom ukázali, ako správne s deťmi cvičiť tak, aby mali zdravý chrbát.  

Špeciálnej škole sa rozhodli pomôcť aj mnohí dobrovoľníci. Ich ochota, ľudskosť i obyčajné prejavy láskavosti nás môžu iba utvrdiť v tom, že im osudy zdravotne znevýhodnených detí nie sú ľahostajné. 


Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
11:15
Lavobrezná
Práca na ceste
11:08
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
11:08
Rudinka
Prekážka na ceste
11:08
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
10:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina