Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

18 jún 2022 - 13:06
Anna Holešová

VIDEO: Vandali v Dolnom Kubíne ničili kvetinovú výzdobu na moste, svoje konanie fotili a natáčali

Foto: VIDEO: Vandali v Dolnom Kubíne ničili kvetinovú výzdobu na moste, svoje konanie fotili a natáčali
Foto: Facebook/Ján Prílepok - primátor mesta Dolný Kubín
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Začiatkom tohto týždňa ničila skupina neznámych mladých mužov kvetinovú výzdobu na Kolonádovom moste v Dolnom Kubíne. Ich konanie zachytili bezpečnostné kamery. Informoval o tom primátor mesta Ján Prílepok v príspevku na sociálnej sieti.

„Kolonádový most a jeho výzdoba sú jednou z dominánt Dolného Kubína. Žiaľ, práve kvôli pravidelným útokom vandalov bol dlhé roky bez kvetov. V roku 2019 sme sa rozhodli výzdobu obnoviť, dokonca sme kvetináče pripevnili skrutkami. Keďže občasný vandalizmus pokračoval, umiestnili sme na moste 4 nové kamery s kvalitnou nočnou optikou,“ uviedol primátor.

Zábery z bezpečnostných kamier zachytávajú skupinu šiestich mladých mužov, ktorí uprostred noci v pondelok 13. júna z okraja mosta zobrali okrasné kvetináče s rozkvitnutými rastlinami. Kvetináče následne prenášali približne do stredu mosta, kde ich so smiechom hádzali cez zábradlie do rieky Orava. Pri týchto činoch sa dokonca navzájom fotili a natáčali.

Primátor predpokladá, že vandali nepochádzali z Dolného Kubína a v meste boli len na návšteve. Túto teóriu podporuje aj skutočnosť, že jeden z mladých mužov mal oblečenú mikinu s nápisom Hasiči DHZ Belá. Zábery z bezpečnostných kamier boli poskytnuté polícii, ktorá pracuje na stotožnení páchateľov.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina