Gymnazistka zo Žiliny zvíťazila na Majstrovstvách Slovenska v šachu, bojovať bude aj o titul Majsterky sveta

V dňoch 21. až 28. mája sa v priestoroch hotela, ktorý je situovaný v tichej lokalite Ľubovnianskych kúpeľov konali Majstrovstvá Slovenska mládeže v šachu jednotlivcov. Súťažilo sa v šiestich kategóriách rozdelených podľa veku  do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 rokov.

Lucia Ševčíková,  študentka prvého ročníka gymnázia Veľká okružná v Žiline na národnom šampionáte vybojovala 1. miesto v kategórii dievčat do 18 rokov.

Spolu s ďalšími medailistami tak bude Slovensko i Žilinský kraj tento rok reprezentovať na Majstrovstvách sveta v Rumunsku, Majstrovstvách Európy v Turecku a Majstrovstvách Európskej únie v Českej republike.