Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

15 jún 2022 - 08:00
Tamara Antolová

Kontroly policajtov v Žilinskom kraji pokračujú: Desiatky vodičov jazdili pod vplyvom alkoholu

Foto: Kontroly policajtov v Žilinskom kraji pokračujú: Desiatky vodičov jazdili pod vplyvom alkoholu
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Kontroly policajných príslušníkov majú hlavný cieľ zabezpečiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na cestách v Žilinskom kraji. V uplynulom týždni počas výkonu služby odhalili 33 vodičov motorových vozidiel pod vplyvom alkoholu. 

„U vodičov bol alkohol zistený vykonanými dychovými skúškami. U 16 vodičov s výsledkom nad jedno promile a u 17 vodičov bol zistený alkohol do jedného promile. Piati vodiči pod vplyvom alkoholu spôsobili dopravnú nehodu,“ vysvetľuje žilinský policajný hovorca Radko Moravčík s tým, že policajti alkohol zistili aj u 31 vodičov nemotorových vozidiel.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku obvinil 42-ročného Antona z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž v nedeľu 12. júna popoludní viedol po ceste prvej triedy v Ružomberku autobus Mercedes-Benz. Následne bol policajnou hliadkou z Oddelenia mýtnej polície Policajného zboru Liptovský Mikuláš zastavený,“ dodáva Moravčík.

Anton sa preto podrobil dychovej skúške, ktorá ukázala pozitívny výsledok 1,12 mg/l (2,33 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. „Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. V autobuse sa okrem vodiča nenachádzala žiadna prepravovaná osoba,“ doplnil Moravčík s tým, že vyšetrovateľ skrátené vyšetrovanie skončil a spis predloží prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža. 


Dopravný servis
Košická
Kolóna
14:37
Estakáda
Práca na ceste
14:37
Strečno
Jama na ceste
14:37
Košická
Kolóna
14:30
Košická
Kolóna
14:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina