Dnes najčítanejšie
Na Slovensku padol rekord v počte infikovaných. Žilinský kraj hlási najviac nakazených v Čadci a Žiline

19 júl 2015 - 14:27

Tinkoff-Saxo mení priority, Sagan dostane voľnejšiu ruku

Foto: Tinkoff-Saxo mení priority, Sagan dostane voľnejšiu ruku
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Z posledných dvoch etáp 102. ročníka Tour de France vychádza pozorovateľom fakt, že tím Tinkoff-Saxo sa rozhodol meniť stratégiu. Už sa nebude zameriavať takmer výlučne na zisk žltého trička pre lídra pretekov, nakoľko španielska hviezda a kolega Petra Sagana Alberto Contador sa pri súčasnej výkonnosti nedokáže vyrovnať aktuálnemu lídrovi z tímu Sky Chrisovi Froomovi. Zmena tímovej stratégie tak prinesie voľnosť pre lídra bodovacej súťaže Petra Sagana.

Dvadsaťpäť ročný Žilinčan už nebude musieť pracovať v takej miere pre španiela. “Cieľom tímu je dosahovať čo najlepšie výsledky bez ohľadu na to, či získame zelený dres, dosiahneme pódium, etapové víťazstvo alebo niečo iné. Ak bude Froome pokračovať v takých výkonoch, bude veľmi ťažké zdolať ho. Nechceme preto strácať šancu na víťazstvá a úspechy,” uviedol pre VeloNews športový riaditeľ Tinkoff-Saxo Sean Yates.

Alberto Contador mal pritom vynikajúcu sezónu, po triumfe na Giro d´Italia sa chcel pokúsiť o double. Naposledy sa to podarilo v roku 1988 Marcovi Pantanimu. V súčasnom rebríčku však Contador stráca až 4:23 min na vedúceho Frooma. Naopak Peter Sagan vedie súťaž o zelený dres pred najväčším súperom André Greipelom o 61 bodov. Aj preto tím Tinkoff-Saxo prehodnotil svoje priority a nechce riskovať stratu jedného z cenných dresov Tour de France.

“Ak je Peter Sagan úspešný, je to skvelé pre tím. Berie si toho na seba veľa, chce ísť tak dobre, ako to len ide. Stále chceme uspieť na všetkých frontoch,” doplnil Yates pre VeloNews. Pripomíname, že Peter bude mať možnosť zahviezdiť už v dnešnej 14. etape.

Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
12:39
Lavobrezná
Prekážka na ceste
12:30
Oškerda
Policajná hliadka
12:30
Strečno
Policajná hliadka
12:11
Oškerda
Policajná hliadka
11:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.