Dnes najčítanejšie
Na Košickej ulici v Žiline došlo k zrážke dvoch áut, začínajú sa tvoriť kolóny

07 jún 2022 - 15:28
Anna Holešová

Po dlhých rokovaniach s vodohospodárskou spoločnosťou bude v obci Mojš rozšírená sieť vody a kanalizácie

Foto: Po dlhých rokovaniach s vodohospodárskou spoločnosťou bude v obci Mojš rozšírená sieť vody a kanalizácie
Foto: Facebook/Obec Mojš

Spoločnosť Severoslovenské vodárne a kanalizácie, a. s. (SEVAK) po opakovaných žiadostiach vedenia obce Mojš rozšíri sieť vodovodných a kanalizačných potrubí do novej časti Mojša. Obec o tomto úspechu informovala v príspevku na sociálnej sieti.

Starosta obce mal už niekoľko rokov jednať s vodohospodárskou spoločnosťou o rozšírení siete vody a kanalizácie aj na miesta novej výstavby. Množstvo občanov, ktorí si v Mojši postavili či zrekonštruovali dom a chceli sa pripojiť na verejnú kanalizáciu, bolo údajne odmietnutých kvôli nedostatočnej kapacite prečerpávacích staníc. Noví obyvatelia Mojša sa preto museli uchýliť k finančne aj ekologicky nevhodnejšej voľbe využitia žumpy.

Po dlhých rokovaniach, v ktorých starosta argumentoval, že sa investícia vybudovania nových prečerpávacích staníc spoločnosti Severoslovenské vodárne a kanalizácie vráti vďaka novej výstavbe, mal SEVAK nakoniec súhlasiť. Vodohospodárska spoločnosť schválila investíciu vo výške 250-tisíc na rozšírenie siete kanalizácie a vody k novej výstavbe v obci. Nasledovať by malo schválenie ďalších 200-tisíc eur.

„Takéto investíciu nie sú bežné, preto sme nesmierne radi, že sa nám to podarilo a obec má definitívne vyriešený problém s kapacitou kanalizácie,“ uviedla obec Mojš v príspevku.


Dopravný servis
Košická
Prekážka na ceste
06:00
Strečno
Prekážka na ceste
05:59
Košická
Prekážka na ceste
05:58
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
05:41
Strečno
Jama na ceste
05:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina