Dnes najčítanejšie
V Žiline sa objavila nevšedná reklama s nahou ženou. Billboard zdieľala aj satirická stránka Zomri

07 jún 2022 - 12:43
Anna Holešová

VIDEO: Pátracia akcia v Západných Tatrách skončila tragicky, mladého turistu našli bez známok života

Foto: VIDEO: Pátracia akcia v Západných Tatrách skončila tragicky, mladého turistu našli bez známok života
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Horská záchranná služba

Počas pondelkovej noci pátrali horskí záchranári po nezvestnom mladom mužovi z Poľska, ktorý sa mal stratiť v Západných Tatrách. Turista bol nájdený skoro ráno bez známok života. Informovala o tom Horská Záchranná služba v príspevku na sociálnej sieti.

Len 24-ročný poľský turista sa podľa príbuzných vybral na severnú stranu Západných Tatier v nedeľu 5. júna. Počas túry posielal svojmu bratovi fotografie a s rodinou bol naposledy v kontakte v popoludňajších hodinách. Odvtedy sa však neozval.

Brat nezvestného turistu počkal do rána, no keď sa mu ho nepodarilo skontaktovať, zalarmoval políciu. V pondelok 6. júna v nočných hodinách požiadali príslušníci Policajného zboru z Tvrdošína o pomoc Horskú záchrannú službu.

„Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Zverovke sa rozbehla pátracia akcia. Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS z južnej aj severnej strany Západných Tatier,“ uviedla Horská záchranná služba.

Horskí záchranári našli nebohého turistu bez známok života skoro ráno v okolí Baníkovského kotla na južnej strane Západných Tatier. Telo museli následne cez náročný zasnežený terén a kosodrevinu preniesť až do Žiarskej doliny, kde si ho prevzali policajti.
Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
00:53
Košická
Práca na ceste
23:56
Strečno
Kolóna
22:25
Strečno
Jama na ceste
21:57
Lavobrezná
Práca na ceste
21:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina