Dnes najčítanejšie
Pri Martine došlo k zrážke troch vozidiel, tragická dopravná nehoda si vyžiadala dva životy

06 jún 2022 - 12:34
Tamara Antolová

Skupina Lash&Grey vystupovala na viacerých európskych pódiách. Koncert odohrajú aj v Rosenfeldovom paláci

Foto: Skupina Lash&Grey vystupovala na viacerých európskych pódiách. Koncert odohrajú aj v Rosenfeldovom paláci
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dvojica umelcov Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý pôsobí pod menami Lash&Grey. Od júla 2020 stihli vydať dve platne Sleepin’ With The Lights On a Blossoms Of Your World. Prvý album získal ocenenie Debut Roka 2020 a pilotný singel After War z druhého albumu sa stal Skladbou Roka 2021 v ankete Radio_Head Awards a na českých Cenách Anděl získal cenu za najlepší slovenský album.

Na albume Blossoms Of Your World spolupracovali so svetovo úspešnými hudobníkmi ako Bryan “B Dub” White, David Hodek, či Brandon Combs (hrali napríklad so Stevie Wonderom, John Legend a Leon Bridges) a uznávaným americkým mastering inžinierom Vladom Mellerom, ktorý pracoval aj na albumoch Pink Floyd, M. Jacksona, Paul McCartneyho či RHCP a mnohých ďalších.

Už po vydaní debutu sa dvojica dostala do umeleckého rosteru prestížnej európskej koncertnej agentúry Bella Concerts z Viedne, ktorá okrem Lash&Grey momentálne zastupuje 40 svetovo známych umelcov ako Pat Metheny, Herbie Hancock, Mononeon, Chaka Khan, Jamie Cullum a ďalších.

Mladí hudobníci tak vystupovali na viacerých európskych pódiách ako Wiesen jazzfest, Ravensburg jazzfest, Porgy & Bess, Paris Jazz Marathon V4, Jazz à cours et à jardins Lyon, Prague PROMS, Viva Musica!, a ďalších. Lash&Grey vyhrali súťaže Bratislavských Jazzových Dní 2019, Jazz StartUp 2019, Nové tváre slovenského jazzu 2017 a tiež boli ocenení Cenou Tatra Banky.

Kapacita je obmedzená, preto odporúčame rezervovať si miesta (info@rosenfeldovpalac.sk). Rezervované miesta budeme držať max. 15 min. do začatia predstavenia (t.j. do 18.45 hod.). Vstup: 3,00 Eur (dospelí) / 2,00 Eur (študenti). Mladiství (do veku 18 rokov), seniori a ZŤP – vstup zadarmo.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 23.06.2022 - 19:00Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
21:43
Košická
Kolóna
21:40
Strečno
Jama na ceste
21:10
Košická
Kolóna
20:44
Závodie
Jama na ceste
20:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina